Združenie Storm pravidelne odstraňuje použité injekčné striekačky z ulíc Nitry
19. apríl 2021
Počas januára – marca realizovali 12 výjazdov na podnet obyvateľov. Nájdenú striekačku môžu občania nahlásiť telefonicky, mailom alebo na Facebook združenia.  

Počas januára – marca realizovali 12 výjazdov na podnet obyvateľov. Nájdenú striekačku môžu občania nahlásiť telefonicky, mailom alebo na Facebook združenia.  

 

Vďaka programu ochrany verejného zdravia Bezpečne v komunite majú obyvatelia Nitry možnosť nahlásiť nájdenú použitú injekčnú striekačku. „Injekčné striekačky môžu byť potencionálnym prenášačom ochorení a môžu pri náhodnom poranení spôsobiť nákazu ako je HIV/AIDS, hepatitídy typu B, C a iné. Preto je prioritou ich bezpečne zbierať a likvidovať,“ vysvetľuje Andrea Kosír Hugáňová zo Združenia Storm.

Pracovníci združenia preto vykonávajú pravidelné zbery a likvidáciu na podnet verejnosti a tiež likvidáciu vhodených injekčných striekačiek z bezpečnostnej nádoby Fixpoint, ktorá je umiestnená na autobusovej stanici od júla 2019. Počas januára, februára a marca zlikvidovali z tejto nádoby 7 injekčných striekačiek.  

Združenie Storm v tomto období zrealizovalo tri pravidelné zbery pracovníkmi združenia a dvanásť výjazdov na podnet obyvateľov, počas ktorých zlikvidovali 54 striekačiek. Lokality, v ktorých boli nájdené injekčné striekačky sú okolie autobusovej a železničnej stanice, Petzwalova ulica a okolie polikliniky na Klokočine.

„Súčasťou ochrany verejného zdravia je tiež bezpečná likvidácia priamo v spolupráci s užívateľmi drog, ktorí ich prinášajú na výmenný program Krok vpred,“ dodáva Andrea Kosír Hugáňová. V spolupráci s užívateľmi drog sa im podarilo zlikvidovať 11 926 injekčných striekačiek.

Nájdenú použitú injekčnú striekačku môžete nahlásiť:

 

Lenka Mareková
Foto: Združenie Storm


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022