Vyčistime si náš Zobor od odpadkov
7. apríl 2021
Špeciálny ročník Jarného čistenia Zobora bude v rodinných bublinách

Špeciálny ročník Jarného čistenia Zobora bude v rodinných bublinách.

 

Nielen počas pandémie je pre mnohých Nitranov Zobor útočiskom a najobľúbenejším miestom pre únik do prírody.

Dvanásty ročník tradičnej akcie Nitrianskeho horského spolku v spolupráci so Správou CHKO Ponitrie, mestom Nitra a Strážou prírody Ponitrie s názvom Jarné čistenie Zobora bude prebiehať počas štyroch dní od štvrtka 8. 4. do nedele 11. 4. 2021. Podujatie sa koná pod záštitou primátora Nitry Mareka Hattasa.

Vzhľadom na pandemickú situáciu si tentoraz vyberieme turistický chodník individuálne  a spolu s rodinou vyzbierajme čo najviac odpadkov, ktoré počas vychádzok zanechali nezodpovední návštevníci.

Vrecia na odpad a rukavice si treba zabezpečiť, mesto poskytlo časť vriec na odpad, ktoré budú k dispozícii v altánku pri liečebnom ústave a v altánku na Pyramíde. Veľkokapacitný kontajner nájdete pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada (pred liečebným ústavom), vyzbieraný odpad môžete nechať aj pri zelenom prívese na Pyramíde.

Počas tohto ročníka tradičného podujatia sa nemôžeme spoločne stretnúť ani pred akciou, ani pri jej vyhodnotení. Budeme radi, ak nám pošlete fotografie z jarného čistenia Zobora, ktoré budú publikované v špeciálnom fotoalbume na FB stránke Jarné čistenie Zobora.

Počas uplynulých 11 ročníkov akcie bolo vyzbieraných cca 30 ton odpadu medzi Dražovcami, Pyramídou, Zoborom a Žibricou. Koľko odpadu sa nám podarí vyzbierať tento rok?

Ďakujeme za vašu pomoc prírode nad Nitrou.

 

Timea Galová

Foto: Jaroslav Košťál


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022