Vodomery budú vodárne od januára odpočítavať jedenkrát za rok
19. november 2019
Zmena odpočtového a fakturačného cyklu je naplánovaná od 1. januára 2020

Zmena odpočtového a fakturačného cyklu je naplánovaná od 1. januára 2020.

V praxi to znamená, že odberné miesta, kde sa robili osobné odpočty meradiel v štvrťročnom, resp. v polročnom cykle, sa od budúceho roku zrealizujú raz za rok. 

Čo sa týka Nitry, pracovníkov vodárni stretnete pri meraniach v jednotlivých mestských častiach v týchto mesiacoch. V Horných a Dolných Krškanoch v januári, v Starom meste vo februári a v apríli, na Čermáni vo februári a v marci. Na Klokočine a na Dieloch tiež v marci, na Kyneku v apríli. Na členitý Zobor sú vyhradené tri mesiace –  apríl, máj a jún.  „Na Chrenovej sa plánuje stav vodomerov merať v júni a v júli, v Janíkovciach, v Mlynárciach, v Párovských Hájoch v júli a v Dražovciach v auguste,“ doplnil hovorca mesta Tomáš Holúbek. 

Zmení sa aj harmonogram preddavkových platieb za opakované dodávky na dvanásť mesiacov, ktorý bude ľuďom posielaný spolu s vyúčtovacou faktúrou alebo osobitne v januári budúceho roku. „S prechodom na ročný odpočtový a fakturačný cyklus ZsVS, a.s. opakovane ponúka možnosť úhrady prostredníctvom pravidelných mesačných preddavkových platieb za opakované dodávky vody vodné a odvádzanie odpadových vôd stočné. Zaplatenie preddavkových platieb je možné realizovať formou inkasa, trvalým prevodným príkazom alebo poštovou poukážkou,“  spresnila možnosti spôsobu platby Západoslovenská vodárenská spoločnosť. 

Andrej Jančovič

 foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022