Vínny festival priťahuje čoraz viac návštevníkov
10. november 2015
V starodávnych pivničkách na Pribinovom námestí v Nitre sa počas piatka popoludnia a soboty uskutočnil Nitriansky vínny festival 2015.

V starodávnych pivničkách na Pribinovom námestí v Nitre sa počas piatka popoludnia a soboty uskutočnil Nitriansky vínny festival 2015. Návštevníkov festivalu v mene primátora Jozefa Dvonča pozdravil viceprimátor Ján Vančo, ktorý okrem iného uviedol, že Nitra sa aj vďaka takýmto podujatiam zaraďuje k turisticky vyhľadávaným mestám.

Organizátorov festivalu teší, že sa pod Zobor prichádzajú prezentovať veľké vinárske podniky i malé rodinné vinárstva. Na otvorení nechýbal popredný záhradkársky odborník, profesor Ivan Hričovský, ktorý sa počas slávnostného otvorenia rozhovoril o kultúre pitia vína na Slovensku.

Pôžitky z konzumácie kvalitného vína a gastronomických špecialít znásobil zaujímavý jazzový program. Nitriansky vínny festival zorganizovalo občianske zduženie NITRAVIN za finančnej podpory Národnej siete rozvoja vidieka SR.                                                                               (SY)

K foto:

Na slávnostnom otvorení festivalu sa zúčastnil zástupca primátora Ján Vančo, ktorého privítal hlavný organizátor festivalu Štefan Kóňa, nechýbal záhradkársky odborník Ivan Hričovský. Foto: autorka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022