Vianočný darček športovcom: Päť vynovených ihrísk
17. december 2021
Dvierka na mantineli vydržali iba dva dni. Taký krátky čas stačil vandalom na to, aby ich vylomili

Dvierka na mantineli vydržali iba dva dni. Taký krátky čas stačil vandalom na to, aby ich vylomili.

 

Nitra má spolu šesť multifunkčných ihrísk, ktoré sú v správe Službytu. Väčšinu z nich dali do prevádzky ešte v roku 2008, a teda je prirodzené, že za taký dlhý čas došlo k ich opotrebovaniu do takej miery, že na ich obnovu už nestačili bežné údržbárske práce zamestnancami Službytu, ale bol potrebný väčší zásah špecializovaných firiem.

Mesto preto opravilo päť zo šiestich multifunkčných ihrísk. Sú to ihriská na Chrenovej, na Kyneku, na Dieloch, v Párovských Hájoch a v Janíkovciach. Celková suma na opravu je 54-tisíc eur bez DPH.

„Síce neskôr, ako by sme si želali my aj užívatelia multifunkčných ihrísk, ale predsa sa konečne podarilo výrazným spôsobom vylepšiť ich. Čas, no aj vandalské správanie niektorých návštevníkov spôsobili výrazné opotrebovanie ihrísk,“ povedal Miloš Dovičovič, šéf nitrianskych športovísk zo Službytu.

V prípade väčšiny ihrísk išlo o rekonštrukciu hracieho povrchu, v prípade Dielov o jeho kompletnú výmenu, pretože v tejto časti bol hrací povrch ihriska už značne poničený. Ďalej sa robila výmena mantinelov a obnovou prešli aj železné konštrukcie, takže výsledkom sú naozaj vynovené ihriská.

„Najvýraznejšie si výsledok práce dodávateľskej firmy určite všimnú používatelia a návštevníci ihrísk na Popradskej ulici v mestskej časti Diely a na Ovocinárskej ulici na Kyneku. Kto mesiac nebol na Popradskej, ihrisko ani nespozná. Z pôvodného ihriska zostal iba betónový podklad a kovové konštrukcie. Úplne nový je hrací povrch, mantinely aj basketbalové koše. Podobnú kúru, okrem hracieho povrchu, podstúpilo aj kynecké ihrisko,“ informoval Miloš Dovičovič. Ihriská v Párovských Hájoch, Janíkovciach a v Prima areáli na Chrenovej dostali tiež podľa neho „nový facelift“.

Práce mali byť dokončené do konca roka, no vďaka priaznivému jesennému počasiu sú ukončené ešte skôr. „Je to teda taký predčasný darček pre obyvateľov týchto mestských častí Nitry, ktorí sú športovo založení,“ podotkol viceprimátor Daniel Balko.

„Veríme, že správca ihrísk, spoločnosť Službyt Nitra, týmto krokom poteší všetkých, ktorí tieto vynovené ihriská budú využívať. Súčasne apelujeme na každého, aby nedochádzalo k ich úmyselnému poškodzovaniu, aby ihriská mohli robiť radosť nám všetkým,“ apeluje Miloš Dovičovič. Na Dieloch totiž Službyt už po dvoch dňoch našiel vylomené dvierka na mantineli…

 

Tomáš Holúbek

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022