V apríli bude opäť Jarné čistenie Zobora
28. marec 2019
Všetkým, čo záleží na čistej prírode, je adresovaná táto pozvánka na 11. ročník Jarného čistenia Zobora

Tradičné podujatie, ktoré pravidelne pritiahne do krásnej zoborskej prírody mnoho milovníkov prírody, organizuje v sobotu 13. apríla so začiatkom o 9.00 hod.  Nitriansky horský spolok  v spolupráci s mestom Nitra a Správou Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie.

Dobrovoľníci sa aj tohto roku s plným nasadením vyberú na turistické chodníky, aby vyzbierali všetky odpadky a nečistoty medzi Zoborom, Dražovcami a Žibricou, ktoré na týchto miestach zostanú po nedisciplinovaných návštevníkoch. Nadšenci a milovníci prírody sú odhodlaní zlikvidovať aj prípadné nelegálne skládky.

Zraz účastníkov bude pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada Zobor (bývalým liečebným ústavom). Ak vás táto pozvánka zaujala, radi vás na tejto dobrovoľníckej akcii privítame. Stačí si priniesť odhodlanie a dobrú náladu. K dispozícii budú pre vás ochranné pracovné rukavice, ako aj občerstvenie, o ktoré sa postará mesto Nitra a sponzori. Odvoz a likvidáciu vyzbieraného odpadu budú mať na starosti Nitrianske komunálne služby.                                                                                                    (sy)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022