Únik plynu, ukradnutý bicykel aj zničená „papuča“
25. marec 2022
Vybrané prípady kolegov z mestskej polície v Nitre

Vybrané prípady kolegov z mestskej polície v Nitre.

 

Mestskí policajti zasahovali v priestoroch železničnej stanici, kde narúšali bezdomovci verejný poriadok. Po príchode našli policajti už len štyridsaťročného bezdomovca, ktorému rázne dohovorili, muž priestory stanice opustil.  

Hliadka mestskej polície  preverovala aj štyridsaťročného muža z Lužianok, ktorý sa sťažoval na bodavé bolesti v oblasti hrudníka a cítil celkovú nevoľnosť. Po krátkom rozhovore policajti zistili, že muž neužil lieky na cukrovku.  Po príchode sanitky pomohli pri ošetrení a poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti mužovi.

Žena z obce Malý Čepčín odovzdala na policajnej stanici dámsku peňaženku s osobnými dokladmi, kartami a finančnou hotovosťou. Peňaženku našla na Svätoplukovom námestí pohodenú na dlažbe. Policajti zavolali majiteľke, dvadsaťročnej žene z  Lednice, tá si ich následne vyzdvihla v budove mestskej polície na Cintorínskej ulici.

Na prízemí polyfunkčného objektu vedľa kaderníctva na Klokočine bol odcudzený elektrobicykel, zabezpečený bezpečnostnou reťazou. Majiteľ objektu ukázal záznam z bezpečnostných kamier, bolo na nich vidno mladého muža, ktorý pristúpil k bicyklu, zdvihol zadné koleso a odtlačil bicykel smerom cez Kmeťovu ulicu. Na miesto prišli aj štátni policajti, spolu s mestskými  strážnikmi skontrolovali okolie Petzwalovej ulice, páchateľa sa nepodarilo nájsť.

Na Farskej ulici zistili policajti  pri riešení vodiča s blokovacím zariadením na vozidle, že tento sa s ním z nevšímavosti pohol a „papuču“ zdeformoval, čím si mierne poškodil i svoje vozidlo značky Lexus. Sedemdesiatročný vodič si vinu priznal a bol ochotný spôsobenú škodu uhradiť.

V skorých ranných hodinách zatelefonoval občan, aby preverovali osobu, ktorá nehybne leží v kríkoch. Motohliadka našla na zemi dvadsaťtriročného muža, ktorý veľmi slabo reagoval na vonkajšie podnety, nedokázal komunikovať, ani sa postaviť.   Vonkajšie zranenia muž nemal, sústavne sa mu však prevracali oči a triasol sa na celom tele. Na miesto  okamžite privolali sanitku, ktorá muža previezla na ďalšie vyšetrenie.

Pozorný občan z Dolných Krškán zacítil plyn pri kotolni, okamžite ohlásil mestskú políciu. Operačný príslušník hneď zatelefonoval na poruchovú linku SPP. O chvíľu na miesto prišli technici, ktorí diagnostikovali únik plynu a následne poruchu odstránili.

 

Timea Galová

Foto: ilustračné, zdroj Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022