Situácia po snežení a poľadovici stabilizovaná
30. január 2019
Po pondelňajšej kalamitnej situácii, keď v Nitre husto a nárazovo snežilo, sú všetky cesty - ktoré má mesto v správe - zjazdné

Stredisko mestských služieb odhŕňalo najmä komunikácie, ktoré sú najviac frekventované a premávajú po nich linky mestskej autobusovej dopravy. Aj preto mestská autobusová doprava aktuálne premáva bez meškania a podľa platného grafikonu.

„Mesto Nitra zapojilo do odhŕňania snehu sedemnásť kusov menších a väčších strojov. Na akcii pracovalo okolo štyridsať ľudí,“  konštatoval  vedúci Strediska mestských služieb Ľubomír Muzika.

Počasie potrápilo Nitru aj v utorok, 29. januára, kedy bola silná poľadovica najmä na uliciach Mostná, Nábrežie mládeže a pri kruhových objazdoch v tejto lokalite.

K sťažnostiam občanov sa vyjadril opäť Ľubomír Muzika: Najskôr sme riešili Zobor a Klokočinu,  nakoľko sú to kopce, aby sa ľudia dostali do práce, lekárovi, škôl a škôlok. Potom sme pokračovali na rovinatom území. Čo sa týka Mostnej a okolia, sú pri vode a viac to tam zamŕza. Tiež by som upozornil, že pri vodnom toku nemôžeme posýpať soľou.“

Zimná údržba má hlavne za úlohu zmierniť nepriaznivé klimatické podmienky. Mesto  Nitra v rámci možností spravilo všetko preto, aby sa ľudia bezpečne prepravili za svojimi povinnosťami.

Ak máte vedomosť o neodhrnutej ceste, neváhajte kontaktovať dispečera zimnej údržby: t. č. : 0914/352 806.

text: (JA),  ilustračné  foto: freepik.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022