Radnica riešila v júni viac ako stovku podnetov
3. júl 2020
Všetky pripomienky boli doručené na stránku www.odkazprestarostu.sk

Všetky pripomienky boli doručené na stránku www.odkazprestarostu.sk.

 

Zlepšenia prišli po návrhoch občanov vo viacerých lokalitách mesta. Sfinalizované sú tie podnety, ktoré sa dali spraviť rýchlo a promptne. Čiže hlavne také, ktoré súviseli s čistotou, úpravou zelene, kosením trávy, či poškodeným mobiliárom a hracími prvkami na detských ihriskách.

Po upozorneniach sa podarilo opraviť poškodené detské ihrisko na Baničovej a Jurkovičovej  ulici, potrebná údržba sa zrealizovala aj v detskom hracom priestore Pod Katrušou. Pokazené smetné nádoby na Mlynskej a Osvaldovej ulici boli nahradené novými.

Pracovalo sa aj so zeleňou.  Nadbytočné konáre na stromoch a kríkoch sa orezali na Ždiarskej a  Hlbokej  ulici i na Svätoplukovom námestí. Kosili sa aj trávniky – v lokalitách na Ďumbierskej, Hodžovej, Smetanovej  a Jeleneckej ulici.  Radnica vyriešila aj znečistené verejné priestranstvá na Bottovej a Čajkovského ulici i na Lukovom Dvore.

Čo sa zatiaľ nepodarilo spraviť?

V riešení sú aj ostatné pripomienky občanov ako napríklad dlhodobo odstavené auto na parkovisku na Potravinárskej ulici, chýbajúci spomaľovač na Párovskej ulici, nefunkčné verejné osvetlenie v Mestskom parku na Sihoti i chýbajúci priechod pre chodcov na Jeleneckej ulici.

Opravovať by sa mali výtlky na Štefánikovej triede, Popradskej, Coboriho a Šúdolskej ulici, občania žiadajú aj rekonštrukciu poškodenej dlažby na Kupeckej ulici a Kráľovskej ceste.  

Potrebná je tiež oprava odvodňovacej mreže na Tehelnej ulici, odstránenie nadbytočného stĺpu na Viničkách a doplnenie kanalizačného poklopu na Výstavnej ulici.

 

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec     


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022