Prihláste sa o kompostér zadarmo
9. jún 2021
Požiadať oň môžu obyvatelia rodinných domov, tak aj spoločenstvá vlastníkov, komunity a združenia ľudí žijúcich v bytových domoch

Požiadať oň môžu obyvatelia rodinných domov, tak aj spoločenstvá vlastníkov, komunity a združenia ľudí žijúcich v bytových domoch.

 

Medzi najväčšie priority mesta Nitra patrí starostlivosť o životné prostredie. Okrem zelene, na ktorú dáva radnica najviac peňazí v histórii Nitry, robí konkrétne opatrenia aj v oblasti nakladania s odpadmi.

V otázke kuchynského odpadu mesto podporuje kompostovanie. Ide o najefektívnejší a najprirodzenejší spôsob ako minimalizovať množstvo komunálneho odpadu.

Kompostovanie v domácnosti alebo v záhradke je najefektívnejší a najprirodzenejší spôsob ako minimalizovať množstvo komunálneho odpadu. Približne 40 % hmotnosti obsahu smetných nádob predstavujú kompostovateľné zložky – biologicky rozložiteľné odpady, ktoré tak zbytočne končia na skládke odpadov.

Výhody kompostovania:

  • Menej odpadu na skládkach odpadov
  • Ochrana životného prostredia
  • Zdravšie ovzdušie
  • Vlastnoručne vyprodukované kvalitné hnojivo
  • Dobre medziľudské vzťahy
  • Dobrý pocit, že pomáhaš prírode a svojmu mestu

Aj preto sa mesto rozhodlo, že záujemcom bude rozdávať kompostéry zadarmo, a to ako obyvateľom rodinných domov, tak aj spoločenstvám vlastníkov, komunitám a združeniam ľudí žijúcich v bytových domoch.

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTgX2DZ2DimInG6O8x1hD1XzREiKB55UM33T2xrET7d3PbYw/viewform

Uzávierka 1. kola zisťovania záujmu o kompostéry je 15. 6. 2021.

Druhé kolo zisťovania záujmu prebehne počas leta 2021.

Viac informácií nájdete tu: https://nitra.sk/zobraz/sekciu/kompostujeme-v-nitre

 

Henrich Varga
Foto: OZ Komunita kompostuje


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022