Pribudli nové kontajnery na sklo
26. september 2019
Radnicu požiadali o nádoby na sklo obyvatelia z Dražoviec

Radnicu požiadali o nádoby na sklo obyvatelia z Dražoviec.

 

Od septembra sú v problematickej lokalite v Dražoviach dva smetiaky na sklo. „Oba kontajnery majú objem 1232 litrov. Podobne, ako v iných mestských lokalitách, sa aj v Dražovciach budú odvážať raz za dva týždne,“ informoval Marek Korec z Nitrianskych komunálnych služieb.  

Nádoby na sklo v tejto mestskej časti chýbali dva roky, ich opätovné osadenie sa stalo nutnosťou, nakoľko vo frekventovanej lokalite sa nadmerne hromadil odpad. Často mu dominovali aj rozmanité fľaše, väčšinou od alkoholických nápojov.  

Hlavný dôvod návratu kontajnerov do prímestskej časti ozrejmil nitriansky hovorca Tomáš Holúbek. „Od osadenia smetiakov si sľubujeme väčší poriadok a apelujeme na občanov, aby fľaše a odpad zo skla zahadzovali do kontajnerov – a nie vedľa nich.“

Nitrianska radnica tak, okrem väčších investícií, pravidelne rieši aj menšie podnety občanov vo všetkých mestských častiach, ktoré im zlepšujú život. „Ako vidíte je tu oveľa čistejšie, sme radi, že kontajnery sa sem dali, mohli by byť aj vo väčšom počte,“ povedal po nákupe v potravinách Michal, ktorý v Dražovciach býva.

 

Andrej Jančovič

foto: Andrej Jančovič  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022