Požiar nelegálnej skládky, výtržníctvo ...
7. jún 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Požiar nelegálnej skládky, výtržníctvo či neplnoletý chlapec pod vplyvom alkoholu, drog a liekov

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Horela nelegálna skládka odpadu

Policajti preverovali oznam o zápachu zhoreniska na Súľovskej ulici. Išlo o požiar nelegálnej skládky rôzneho odpadu. Hliadka zabezpečila, aby sa oheň ďalej nerozširoval a privolala hasičov.

Pri dopravnej nehode áut sa zranili dvaja muži

Nehoda sa stala na križovatke ulíc Železničiarska a Staničná, ktorú polícia zistila počas kontroly verejného poriadku. „Jeden z účastníkov nehody mal zrejme zlomenú nohu a druhý mal tržnú ranu na hlave,“ uviedla polícia. Hliadka zabezpečila miesto nehody a privolala dopravnú políciu a sanitku. Obaja muži skončili v nemocnici.

Kurič zle uzamkol kotolňu

Ďalší oznam policajti preverovali na Škultétyho ulici, kde si občan všimol otvorenú kotolňu. „Mestskí policajti zistili, že na objekte kotolne boli zle uzamknuté vchodové dvere, ktoré však nejavili známky poškodenia alebo vandalizmu,“ povedala mestská polícia, ktorá následne na to informovala dispečing Nitrianskej teplárenskej spoločnosti. Na miesto prišiel kurič, ktorý skontroloval kotolňu a riadne ju uzamkol.

Vandal rozbil výklad prevádzky na pešej zóne  

Polícia preverovala podnet občana na Štefánikovej triede, kde neznámy muž rozbil sklenú výplň výkladu prevádzky. Počas preverovanie okolia polícia našla sedemčlennú skupinku osôb. Polícii tvrdili, že nevedia, kto výklad rozbil. Jeden z mužov bol polícii známy. V minulosti ho riešili za podobný skutok. Išlo o devätnásťročného Nitrana, ktorý sa nakoniec hliadke priznal aj k tomuto činu. Druhá hladka zatiaľ informovala majiteľku predajne, ktorá prišla na miesto.

„Po predbežne vyčíslenej výške spôsobenej škody, potrebnej na správne definovanie skutku, mestskí policajti nadobudli dôvodné podozrenie, že konanie podozrivého muža nieslo znaky trestného činu a muž svojim konaním naplnil skutkovú podstatu poškodenia cudzej veci, prípadne výtržníctva,“ uviedla mestská polícia a privolala na miesto príslušníkov policajného zboru, ktorí vec prevzali na ďalšie objasňovanie.

Chlapec pod vplyvom alkoholu, marihuany a sedatív

Polícia bola privolaná aj na Dobšinského ulicu, kde pred kasárňami bezvládne ležal šestnásťročný chlapec. „V čase príchodu bol zjavne pod vplyvom návykovej látky, podľa vonkajších medicínskych príznakov pravdepodobne alkoholu. Chlapec sa triasol na celom tele, nebol zorientovaný, nedokázal zrozumiteľne komunikovať a mal nekoordinované pohyby,“ popísala situáciu hladka, ktorá po skontrolovaní jeho stavu privolala sanitku. Chlapca odviezli do nemocnice na detoxikáciu a ošetrenie. Zároveň informovali otca, ktorý sa presunul do nemocnice.

Chlapec si odmietol dať zobrať vzorku krvi, ale uviedol, že vypil vodku, pivo, vyfajčil cigaretu marihuany a užil Xanax. Podľa lekárskej správy bol otec chlapca ošetrujúcim personálom, okrem iných vecí, poučený aj o nutnosti psychologického a psychiatrického vyšetrenia a hlásenia sa u obvodného pediatra.

Bezdomovci obťažovali okoloidúcich na námestí

Hliadka bola privolaná aj na Svätoplukovo námestie, kde sa občania sťažovali na obťažujúce správanie jedného z bezdomovcov. „Po príchode na miesto mestskí policajti zistili skupinu viacerých bezdomovcov, ktorí rôznym spôsobom znečisťovali verejné priestranstvo drobným odpadom, močením a iným protispoločenským konaním,“ popísala situáciu polícia. Muži boli vyzvaní, aby priestor očistili od odpadkov. Zároveň ich hliadka poučila o možnosti využitia dostupných sociálnych služieb, ktoré mesto zabezpečuje pre ľudí bez domova. „Doriešení boli v zmysle priestupkového zákona,“ dodala polícia.

Konflikt na Mostnej ulici

V skorých ranných hodinách polícia spozorovala na kamerovom systéme konflikt niekoľkých dospelých mužov na Kmeťkovej ulici. Na miesto boli vyslané tri hliadky, ktorým svedkovia uviedli, že konflikt vznikol v prevádzke Devil´s Pub, kde došlo k viacerým drobným krádežiam. Medzičasom sa konflikt presunul na vedľajšiu Mostnú ulicu, kde niektorí muži útočili na podozrivého a iní ho zasa bránili. Policajti pri zásahu zistili, že jeden z mužov má pri sebe plynovú pištoľ.     

„Na mieste sa aktívne konfliktu zúčastnilo približne šesť osôb, ďalšie osoby sa zúčastňovali konfliktu nepriamo, prizeralo sa niekoľko desiatok osôb. Situácia bola na začiatku zásahu neprehľadná, potenciálne nebezpečná, zo strany zúčastnených silne emotívna, mala tendenciu eskalovať na intenzite i spoločenskej nebezpečnosti,“ popísala vypätú situáciu polícia.

Po krátkom objasňovaní policajti zistili, že spúšťačom bola krádež peňaženky a zásobníka do plynovej pištole. Krádeže sa mal dopustiť dvadsaťjedenročný muž z Českej republiky, ktorý sa ku skutku priznal. „Poškodený žiadal na mieste podať trestné oznámenie na prítomného podozrivého českého občana. Prípad si po rýchlom príchode na ďalšie objasnenie prevzali dve hliadky PZ SR,“ dodala polícia.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022