Policajti hasili horiacu krabicu od pyrotechniky
13. január 2022
Prinášame vybrané prípady, ktoré mestskí policajti riešili posledný týždeň minulého roka

Prinášame vybrané prípady, ktoré mestskí policajti riešili posledný týždeň minulého roka.

 

Počas chladných a sychravých dní policajti hliadkovali vo viacerých mestských častiach, v ktorých sa zdržiavajú ľudia bez domova. Odporúčali im, aby v týchto dňoch využívali možnosti ubytovania v azylovom dome a tiež služby miestnej charity.

Policajti odchytávali túlavé psy v uliciach Nitry

Sibírsky husky sa potuloval na Járockej ulici v Jurskom dvore. Majiteľa psa nebolo možné identifikovať, preto hliadka privolala zmluvného veterinára. Policajti zisťovali komu pes patrí. Na miesto sa dostavil majiteľ z Párovských hájov. Po overení totožnosti mu psa vydali. „Majiteľ psa bol zmierlivo doriešený za spáchaný priestupok v zmysle  §7 ods.2 písm. d), zák. 282/02 Zz,“ uzavrela prípad polícia.

Túlavého psa odchytili aj na Hornozoborskej. Išlo o agresívneho belgického vlčiaka, ktorý ohrozoval okoloidúcich. Hliadka privolala zmluvného veterinára, ktorý psa odchytil a previezol na kliniku.

Bezdomovec obťažoval návštevníkov tržnice

Išlo o päťdesiatročného muža z Rišňoviec, ktorý od okoloidúcich vulgárnym a nevhodných spôsobom pýtal peniaze. Hliadka ho skontrolovala a doriešila napomenutím. Muž musel opustiť tržnicu.     

Silvestrovská hádka medzi matkou a synom

Mestskí policajti vo večerných hodinách preverovali sťažnosť na hluk, ktorý išiel z bytu na Murániho ulici na Klokočine. Z bytu bolo počuť krik, nadávky a podľa svedkyne zrejme prišlo aj k fyzickému útoku.

V byte žila šesťdesiatročná žena, ktorá počas Vianoc k sebe pozvala syna. Podľa jej slov, ho v minulosti vysťahovala pre opakované nezhody. Tridsaťdvaročný muž sa k svojej mame nevhodne správal, bol vulgárny a opitý. Nechcel opustiť jej byt, preto chcela matka podať trestné oznámenie. Prípad prevzala polícia.

Vandal počas silvestrovskej noci poškodil auto

Majiteľ ho parkoval na Mikovíniho ulici na Klokočine. Neznámy vandal mu poškodil pravé predné dvere preto privolal políciu. Hliadka škodu zdokumentovala, spísala zápisnicu a prípadne postúpila na ďalšie objasňovanie.  

Policajti hasili horiacu krabicu od pyrotechniky

Spozorovali ju počas kontroly pri jednom z vchodov paneláku na Škultétyho ulici na Klokočine. V krabici od pyrotechniky sa nachádzal odpad, ktorý sa vznietil. Policajtom sa podarilo oheň uhasiť vlastnými silami, preto nevolali hasičov.  

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022