Policajti asistovali pri odchyte sŕn
15. december 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Dvadsaťtri ročný muž chcel spáchať samovraždu

Mestská a štátna polícia hľadala mladého muža, ktorý sa chcel obesiť. Podľa jeho kamaráta mal ísť do mestského parku k drevenému mostu pri Hangócke. Policajti prehľadali park a okolie, ale muža nenašli. Podľa ďalších správ, ktoré poslal kamarátovi sa mal nachádzať na Vodnej ulici, kam sa následne hliadky presunuli a skontrolovali okolie rieky a mosta. „Za mostom smerom k hydrocentrále spozorovali hliadku policajného zboru, ktorá sa nachádzala v blízkosti nejakej osoby pri rieke. Po konzultácii zistili, že sa jedná o hľadaného muža so samovražednými sklonmi,“ uviedla mestská polícia, ktorá s hľadaným mužom zostala až do príchodu sanitky.

Žena zneužila finančnú zbierku pre choré dieťa

Policajti na základe oznamu kontrolovali šesťdesiatosemročnú aktivistku občianskeho združenia Dúha života. Podľa svedkyne išlo o podvodnú finančnú zbierku, ktorá sa mala skončiť už v novembri a matka chorého dieťaťa, pre ktorého bola zbiera realizovaná, o tom nevedela. „Pri kontrole mestskí policajti zistili nesúlad v údajoch i absenciu rôznych potrebných náležitostí v tlačivách, kde, okrem iného, chýbali podpisy i pečiatky príslušných inštitúcií,“ uviedla mestská polícia. Svedkyňa chcela na ženu podať trestné oznámenie, preto mestskí policajti privolali štátu políciu, ktorá ženu predviedla na výpoveď na obvodné oddelenie.

Muž kradol na zbernom dvore 

V okolí zberného dvoru na Jeleneckej ulici policajti spozorovali muža, ktorý sa nachádzal v uzamknutom areáli. Z jedného z kontajnerov vyhadzoval veci. Podľa jeho slov údajne stratil kľúče. „Po kontrole objektu boli zistené povyťahované rôzne predmety z viacerých kontajnerov, ako sú lyžiarky, lyže, rôzna elektronika a podobne,“ povedala polícia. Hliadka sa s mužom presunula k jeho autu, aby skontrolovala jeho doklady. Muž nevedel preukázať svoju totožnosť, preto privolali policajnú hliadku, ktorá muža prevzala.

Policajti asistovali pri odchyte sŕn

Hliadka mestskej polície preverovala podnet občana o srnke, ktorá mu vbehla pred auto. Na miesto prišla polícia a poľovník z príslušného poľovného združenia. Srna utrpela vnútorné zranenia. Pri pokuse o jej naloženie do auta vstala a utiekla do neďalekých kríkoch, kde si opäť ľahla. Podľa poľovníka bolo nebezpečné zranenú srnu odchytiť, pretože nemal pri sebe potrebné vybavenie preto privolal kolegov zo združenia a vec doriešili vo vlastnej réžii.

Ďalšia srna vbehla na pozemok rodinného domu, kde nepokojne pobehovala a nebolo ju možné odchytiť. Mestskí policajti preto privolali člena príslušného poľovného združenia a veterinára, ktorí srnu uspali a neskôr vypustili do prírody.

 

Lenka Mareková

Foto: ilustračné, Adobe Stock


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022