Podporte projekt Správy zariadení sociálnych služieb
4. máj 2016
Projekt „Fit park pre všetky generácie“, ktorým sa Správa zariadení sociálnych služieb Nitra (SZSS Nitra), zapojila do programu  „Vy rozhodujete, my pomáhame 2016“ je medzi trojicou najúspešnejších projektov regiónu.

Projekt „Fit park pre všetky generácie“, ktorým sa Správa zariadení sociálnych služieb Nitra (SZSS Nitra), zapojila do programu  „Vy rozhodujete, my pomáhame 2016“ je medzi trojicou najúspešnejších projektov regiónu. Hodnotiaca komisia projekty posudzovala podľa dosahu a zapojenia miestnych komunít, s tým, že rozpočet nesmie presiahnuť 1300 eur.  

V prípade úspechu projektu bude vybudovanie Fit parku v areáli Správy zariadení sociálnych služieb slúžiť seniorom, dospelým mladým ľuďom s hendikepom, ale aj ich rodinným príslušníkom. Z finančných prostriedkov grantu by mohlo byť zakúpené certifikované exteriérové fit zariadenie.

Samotný projekt sa zameriava na pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, starostlivosť o telo, ktorý ovplyvňuje duševnú a sociálnu pohodu. „Chceme vytvoriť priestor na zábavu v kombinácii so športom, ktorú ocenia všetky generácie našej komunity,“ uvádza žiadateľ SZSS Nitra o grant vo svojej žiadosti.  

O projekte však v druhom kole rozhodujú občania a to tým spôsobom, že každý zákazník, ktorý od 11. mája 2016 do 7. júna 2016  nakúpi v ktoromkoľvek obchode spoločnosti Tesco, dostane pri každom nákupe jeden hlasovací žetón.

Žetón vhodí do hlasovacieho boxu v obchode Tesco projektu, ktorý chce podporiť. Projekty s najväčším počtom hlasov od zákazníkov získajú v jednotlivých regiónoch podporu vo výške 1300 eur na realizáciu svojich aktivít od júna do novembra 2016.

 

(j)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022