Novinovému stánku na námestí chce dať mesto nové využitie
9. február 2022
Kúpiť si tam budete môcť kávu, občerstvenie alebo iný tovar. Rozhodne o tom obchodná verejná súťaž

Kúpiť si tam budete môcť kávu, občerstvenie alebo iný tovar. Rozhodne o tom obchodná verejná súťaž.

 

Spôsob ako oživiť pešiu zónu a Svätoplukovo námestie je na radnici aktuálnou témou. Minulý rok pribudli multifunkčné moduly, ktoré sa v teplých mesiacoch tešili veľkej obľube. Začiatkom roka mesto odstránilo pôdopokryvné kríky, ktoré tvorili vizuálnu aj pocitovú bariéru. Obe aktivity sú dôkazom toho, že pešiu zónu oživia aj malé intervencie. 

„V zveľaďovaní pešej zóny pokračujeme napriek tomu, že nás zabrzdil covid. Minulý rok sme osadili moduly, ktoré sa okamžite stali obľúbeným miestom na posedenie. Podnikom sme uvoľnili podmienky tak, aby mohli letné terasy prevádzkovať bezplatne. Aktuálne pripravujeme projektovú dokumentáciu na dokončenie Radlinského ulice a pracujeme aj na prvej etape predĺženia pešej zóny, ktorá je súčasne revitalizáciou priestoru pred bývalým Priorom. Tu pribudne dlažba, koridor pre cyklistov, stromy a lavičky,“ popisuje plány primátor Nitry Marek Hattas.

Ďalším krokom radnice je oživiť nevyužitý priestor bývalého novinového stánku. So zemou pevne spojený stánok s osemuholníkovým pôdorysom s dĺžkou strany jeden meter má vstupné dvere orientované na divadlo a predajné okienko oproti mestskému domu. Mesto stánok prenajme spolu s pozemkom pod ním. Vzniknúť tak môže obchodný priestor zameraný na poskytovanie služieb alebo predaj tovaru.

Podrobné informácie o výzve na predloženie ponúk nájdete na https://nitra.sk/zobraz/obsah/34077. Uzávierka podávania žiadostí je 25. februára 2022.

Hodnotiaca komisia bude prihliadať na ideový návrh využitia objektu a jeho bezprostredného okolia (60%) a navrhovanú cena nájomného za m2/rok (40%). Akékoľvek stavebné úpravy musia byť schválené Útvarom hlavného architekta mesta Nitra.

 

Lenka Mareková
Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022