Novinky v dotáciách pre športové kluby
26. september 2019
Plánovaná je väčšia podpora detí a mládeže

Plánovaná je väčšia podpora detí a mládeže.

 

Zmeny nadobudnú účinnosť začiatkom budúceho roku. „Som rád, že finančné prostriedky sa budú klubom prideľovať transparentnejšie, s jasnými pravidlami pre všetky športové kluby,“ povedal novinárom primátor Nitry Marek Hattas. 

Dotácie sa  neplánujú dávať osobitne na energie, prenájmy a športovú činnosť. Kluby tak môžu použiť finančnú podporu radnice podľa svojho uváženia na aktivity, ktoré sú pre nich prioritné. „Počet dotačných schém sa znižuje na tri. Na strategické športové kluby, ostatné športové kluby a organizovanie športových podujatí,“ doplnil viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Nové koeficienty zahŕňajú úspechy športovej disciplíny i jeho popularitu medzi športovou verejnosťou. Aj preto nie je prekvapením, že najvyšší koeficient, päť, majú hokejisti a futbalisti. Basketbal, volejbal, atletika dostali na stupnici bodovania štvorku, ďalej nasledujú ostatné športy s koeficientom tri, dva a jeden.

Plánovaná je tiež ešte väčšia podpora detí mládeže. Športové tímy, ktoré deti a mládež nemajú, o finančnú podporu nemôžu žiadať. Strategické kluby, ktorých je v Nitre desať, musia dokonca polovicu z celkovej sumy peňazí od mesta, dať na podporu športových aktivít detí a mládeže.  

Do športu mesto naleje opäť výraznú sumu, informácie o jej výške spresnil hovorca radnice Tomáš Holúbek: „Celkovo mesto vo svojom rozpočte vyčlenilo na podporu športovcov sumu 600-tisíc eur. Ďalšie financie pôjdu do budovania a spravovania športovej infraštruktúry.“

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: autor

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022