Nitriansku mestskú časť Dražovce čaká uzávierka hlavnej cesty
16. júl 2020
Oprava cesty má tri etapy

Oprava cesty má tri etapy.

 

Od pondelka 27. júla sa v nitrianskej mestskej časti Dražovce začína rekonštrukcia hlavnej cesty vedúcej priamo cez stred Dražoviec.

Slovenská správa ciest tu bude rekonštruovať Topoľčiansku ulicu. Oprava potrvá dva mesiace a bude mať tri etapy. Predpokladaná doba obchádzky je od 27. júla do 27. septembra.

V prvej etape, ktorá sa začne v pondelok 27. júla, bude Slovenská správa ciest opravovať úsek cesty od mosta po Lidickú ulicu. Úsek bude kompletne uzatvorený. Táto oprava potrvá tri týždne.

V druhej fáze bude opravovaná cesta od Lidickej ulice až po kultúrny dom. Úsek bude kompletne uzatvorený. Táto fáza opráv potrvá päť týždňov.

V poslednej etape sa opraví úsek od jednej kruhovej križovatky k druhej kruhovej križovatke vedúcej k priemyselnému parku. Tu pôjde o frézovanie a cesta bude s obmedzeniami prejazdná. „Tretia etapa je úprava krytu komunikácie, obrus plus nový asfalt, v úseku od novej okružnej križovatky E s cestou II/593 až pred novú okružnú križovatku G do priemyselného parku,“ upresnil Matúš Maruniak, vedúci odboru dopravy na nitrianskej radnici.

Obchádzky budú vyznačené prenosným dopravným značením. Prosíme vodičov, aby značenie a pokyny policajtov rešpektovali.

Opravovaná cesta nie je majetkom mesta, majiteľom je Slovenská republika a správcom Slovenská správa ciest.

Harmonogram prác  Ikona súboru pdf (23 KB)

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022