Mestský policajt sa zranil pri zákroku na Mostnej ulici
2. august 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň.

 

Pomoc mužovi, ktorý spadol z invalidného kresla

Mestská polícia poskytovala pomoc šesťdesiatštyriročnej seniorke na Klokočine, ktorá telefonicky žiadala o pomoc. Ako uviedla, jej sedemdesiatštyri ročný postihnutý manžel spadol z invalidného kresla a ona ho sama nevládala zdvihnúť. Policajti pomohli mužovi usadiť sa do kresla. „Prvú pomoc alebo lekárske ošetrenie ani ďalšiu inú pomoc seniorka nepotrebovala, za pomoc hliadke poďakovala,“ uviedla polícia.

Muž obťažoval ľudí na železničnej stanici

Mestskí policajti sa presunuli na železničnú stanicu, kde neznámy muž vulgarizmami obťažoval personál a cestujúcich. Nakoľko muž odmietal preukázať svoju totožnosť, hliadka ho predviedla na policajnú stanicu. Išlo o päťdesiat ročného muža z obce Rišňovce, pravdepodobne bezdomovca. „Po zistení totožnosti a objasnení skutku bol doriešený v zmysle Zákona o priestupkoch a nezranený opustil budovu útvaru mestskej polície,“ uzavrela prípad polícia.

Na Borovej ulici bolo rušno

Hliadky mestskej polície tam preverovali podnet o rušení nočného pokoja. Podľa slov polície neznáma osoba udierala a poškodzovala zaparkované auto. Na mieste sa nachádzalo viacero Rómov, predovšetkým deti rôzneho veku. „Mestskí policajti vykonali pohovor  s prítomným vajdom, ten prisľúbil, že bezodkladne zabezpečí nápravu, aby k podobným udalostiam už neprichádzalo,“ uviedla polícia.

Horiace auto na Schurmannovej ulici

Mestskí policajti preverovali oznam o horiacom aute na Schurmannovej ulici. Súbežne s políciou boli na miesto vyslaní aj hasiči. Polícia zistila, že horiace auto je evidované ako vrak a bolo pripravované jeho odstránenie. Prípad prevzala polícia a o poškodenom vozidle informovali svojho kolegu, ktorý má na starosti aktivitu s vrakmi a dlhodobo nepojazdnými vozidlami. 

Mestský policajt sa zranil pri zákroku na Mostnej ulici

Hliadkujúci mestskí policajti na Mostnej ulici spozorovali vznikajúci konflikt medzi tromi mužmi. Na mieste okamžite zasahovali policajti. Pri zákroku sa jeden z policajtov zranil preto doriešenie osôb prevzala hliadka policajného zboru. Po upokojení situácie sa zranený mestský policajt presunul do nitrianskej nemocnice, kde mu lekári na traumatológii diagnostikovali fraktúru prstu. „Na stanovisko na Mostnej ulici operačný príslušník vyslal inú hliadku, zranený a ošetrený príslušník dokončil nočnú pracovnú zmenu na operačnom centre a pri kamerovom systéme mestskej polície,“ uviedla polícia.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022