Mestský park sa cez víkend zmení na Kráľovskú Nitru
30. august 2019
Historickým festivalom si pripomenieme významnú udalosť našich dejín - udelenie výsad slobodného kráľovského mesta

Historickým festivalom si pripomenieme významnú udalosť našich dejín – udelenie výsad slobodného kráľovského mesta.

 

Občania a návštevníci Nitry budú mať počas najbližšieho víkendu (31. augusta – 1. septembra) jedinečnú príležitosť preniesť sa do stredoveku a osláviť týmto udelenie výsad slobodného kráľovského mesta.

Historickým festivalom pod názvom Kráľovská Nitra si pripomenieme významnú udalosť našich dejín – udelenie výsad slobodného kráľovského mesta. Mestský park na Sihoti sa počas týchto dvoch dní zmení na stredoveké predmestie. Návštevníci tu nájdu nielen dobových remeselníkov a ukážky stredovekej kuchyne, ale aj skutočných rytierov a bohatý program pre rodiny s deťmi.

Pravú stredovekú atmosféru vytvoria dobové trhy, v rámci ktorých budete môcť spoznať tradičné, často zabudnuté remeslá. Gazdinky sa budú môcť priučiť stredovekej kuchyni a najmenší sa určite zabavia v detskej aréne i na stredovekom kolotoči.

V rámci historických vystúpení sa môžu návštevníci tešiť na šermiarske vystúpenia, dobové tance a nebude chýbať ani rytiersky turnaj, v ktorom sa predstavia tí udatní rytieri, bojujúci o ruku krásnej princeznej. V mestskom parku budú rozmiestnené aj rôzne sprievodné atrakcie pre rodiny s deťmi.

Ak hľadáte spojenie histórie a zábavy pre celú rodinu, na historickom festivale Kráľovská Nitra by ste rozhodne nemali chýbať. Podrobnejšie informácie o podujatí a programe nájdete na www.stredovekedni.sk a na https://www.facebook.com/stredovekedni.

 

Ľudmila Synaková

Ilustračné foto: stredovekedni.sk


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022