Mesto prišlo o daniela, prípad rieši polícia
9. september 2019
Smrť zvieraťa môže mať súvis s pretekmi. Daniel zožral pásky ohraničujúce trať

Smrť zvieraťa môže mať súvis s pretekmi. Daniel zožral pásky ohraničujúce trať.

 

Mesto prišlo o daniela v parku na Sihoti. Uhynuté zviera našli v nedeľu ráno a nedokázali mu už pomôcť. Z papule mu trčala páska.

A ako sa k nemu umelý špagát až do oboru dostal? Ľahká odpoveď. Na vine sú zrejme opäť vandali, čo je však smutnejšie, sú nimi tínedžeri.

Ako uviedla priama svedkyňa, ochranné pásky, ktoré  sa osadili z dôvodu konania detských cyklistických pretekov, strhla skupina troch, respektíve štyroch mladých ľudí. Podľa nej v noci poničili všetky označenia dráhy v parku, ktoré tam predtým organizátori celý deň osádzali.

Radnica situáciu rieši a ešte v nedeľu podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. „Hodnota daniela je 380 eur, o tie peniaze však, samozrejme, vôbec nejde. Mesto ešte ani neuhradilo faktúru, mali sme ho tu len približne týždeň. Všetko nasvedčuje tomu, že daniel sem vďaka nezodpovednému konaniu niekoľkých pochabých osôb prišiel zahynúť,“ povedal hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek.

Samozrejme, našli sa aj zľahčujúce, ba až ospravedlňujúce poznámky niektorých ľudí, že veď to „je len zviera“ a prečo ten špagát žralo. „Zvieratá sú zvedavé, nevedia, že je to umelina. Keď zhltne prvý kúsok, už to ťahá do seba. Požuje to, ale predsa len, nabalí sa to vo vnútornostiach,“ povedal pre Televíziu Markíza chovateľ Ján Veselovský.   

Polícia už  prijala trestné oznámenie radnice a prípad rieši. Ak budú vinníci známi, budeme správu aktualizovať.

 

Andrej Jančovič

foto: M. CH.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022