Memoriál Františka Chudu v petangu
17. september 2018
Na petangovom ihrisku pri Univerzitnom moste na Chrenovej v Nitre sa v piatok 14. septembra uskutočnil už 2. ročník Memoriálu Františka Chudu

Na petangovom ihrisku pri Univerzitnom moste na Chrenovej v Nitre sa v piatok 14. septembra uskutočnil už 2. ročník Memoriálu Františka Chudu, ktorý bol predsedom Klubu vojakov Nitra i zanieteným fotoreportérom. Súťažne sa na turnaji stretlo 21 mužov a 16 žien, ktorí reprezentovali Vojenský útvar Nitra-Zobor Nitra, JDS Zobor a JDS MO č. 1, Klub Nitra Zobor a Klub Topoľčany.

Výborné počasie tvorilo skvelú kulisu pre toto podujatie, ktoré v júni museli odložiť pre silnú dažďovú prehánku a podmočené ihrisko. Súťažiacich prišiel pozdraviť aj primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý im zaželal veľa radosti pri súťažení v roku, keď je Nitra Európskym mestom športu. Víťazom venoval knižné ceny.

Kategóriu žien vyhrala Matilda Solnicová, druhá bola Emília Čeryová a tretia Eva Košťálová. V mužskej kategórii bol najlepší Eugen Candrák, druhé miesto patrilo Jánovi Galabovi a tretí skončil Ján Andel. Petanque je spoločenská hra, ktorá vznikla vo francúzskom mestečku La Ciotat neďaleko Marseille a vynašiel ju Jules Le Noir. Petang hrávajú asi sedem rokov i nitrianski seniori. Princíp hry je veľmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutie techniky a taktiky vyžaduje pravidelný tréning. Výraznou prednosťou tohto športu je to, že ho môže hrať prakticky každý. (SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022