Krškany dostali 800 nádob na plasty
26. júl 2019
Plastové odpady zlikvidujú aj v prípade, že ich ľudia nechajú v žltých vreciach

Plastové odpady zlikvidujú aj v prípade, že ich ľudia nechajú v žltých vreciach.

Horúce dni s teplotami vysoko nad tridsiatkami spôsobujú, že pijeme oveľa viac nápojov ako zvyčajne. A teda – produkujeme oveľa viac odpadu v podobe plastových fliaš.

Pociťujú to Nitrianske komunálne služby, ktoré majú v meste na starosti likvidáciu odpadov. Riaditeľ Ladislav Peniaško potvrdil, že počet odhadzovaných fliaš „vyletí hore“ v období tepla.

Fľaše z nápojov sa hádžu do žltých smetných nádob. Na sídliskách sú 1 100-litrové kontajnery, rodinné domy majú na zber plastových odpadov žlté vrecia.

Vrecia ale postupne nahrádzajú 120-litrové žlté nádoby. Nitrianske komunálne služby rozdávajú v týchto dňoch domácnostiam v Krškanoch 800 nádob na plastový odpad.

„Minulý rok sme začali v Dražovciach, lebo v tejto časti nie je zberný dvor. Máme na tieto nádoby veľké požiadavky od občanov, ľudia ich chcú, preto uvažujeme, že do konca roka by sme ďalších tisíc nádob umiestnili aj v iných mestských častiach,“ povedal Ladislav Peniaško.

Do žltých nádob sa môžu dávať PET fľaše z minerálok a z nealko nápojov, obaly od aviváží, tekutých pracích práškov, kozmetiky, hygienických potrieb ale aj tetrapaky z džúsov, mlieka a smotany – zbavené nečistôt.

Pracovníci komunálnych služieb odporúčajú obaly pred odhodením stlačiť – získame tým viac miesta.

Hlavne v lete sa môže stať, že nádoba na plasty sa rýchlo naplní. Čo s tým? Ak je fliaš veľa a žltá odpadová nádoba nepostačuje, pokojne k nej dajte plastový odpad v žltom vreci. Nitrianske komunálne služby odstránia aj plastový odpad, ktorý bude vo vreciach.

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022