Jarné upratovanie začína 8. apríla
29. marec 2019
Aj tento rok sa bude v Nitre na jar vo veľkom upratovať. Odpad môžu obyvatelia mesta odovzdať bezplatne, s jeho zberom sa začína 8. apríla v Krškanoch

Detox mesta potrvá desať týždňov, veľkoobjemové kontajnery budú od 12. do 20. hodiny postupne vo všetkých mestských častiach.

Upratovanie počíta hlavne s odovzdaním nadrozmerných nepotrebných vecí (skrine, stoly, postele, umývadlá, a podobne), ktoré sa nezmestia do klasických smetných nádob.

Zakázané je odovzdať organický odpad ako napríklad lístie, konáre, drevo a elektrozariadenia – televízory, práčky či chladničky,“ dopĺňajú Nitrianske komunálne služby.   

Po predložení občianskeho preukazu, ktorým obyvatelia preukážu trvalý pobyt v Nitre, a po predložení dokladu o zaplatení poplatku za smetné, ľudia môžu odovzdať odpad z domácností aj na zberných dvoroch. Urobiť tak môžu kedykoľvek, a teda aj mimo termínov jarného upratovania.

Podrobnejšie informácie o upratovaní sú dostupné na mestskom webe (Jarné upratovanie 2019) i na stránke Nitrianskych komunálnych služieb (www.nks.sk).

 

 (AJ)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022