Hokejisti na Vyšehradskom pohári zatiaľ víťazne
30. august 2019
Turnaj pokračuje dnes, Nitra o šiestej vyzve poľské Jastrzebie

Turnaj pokračuje dnes, Nitra o šiestej vyzve poľské Jastrzebie.

V prvých dvoch zápasoch nitrianski hokejisti najprv zdolali Ferencváros Budapešť 3:2 a rovnakým, tesným výsledkom i poľský klub GKS Katowice.

Aj z týchto výsledkov je zrejmé, že prednedávnom hokejovo slabšie krajiny, akými nesporne boli Maďarsko či Poľsko, sa postupne vyrovnávajú tradičným hokejovým veľmociam.

Silu poľských klubov však na oficiálnom webe potvrdil aj asistent trénera Dušan Milo: „Priznám sa, že veľa o nich nevieme. Ale celkovo poľské kluby robia slušné výsledky. Vieme, že Krakow porazil Košice, Tychy dlhodobo trápia naše kluby na Memoriáli Pavla Zábojníka, kde tento rok len tesne podľahli Zvolenu a porazili Nové Zámky. Myslím si, že to bude zaujímavá konfrontácia aj pre fanúšikov.“

Pred súbojom s druhým poľským družstvom sú avizované aj zmeny v nitrianskej zostave. Prvý útok nastúpi v zložení Kollár, Blackwater, Hrušík, druhá formácia s centrom Kerbashianom a krídlami Šimunom a Scheidlom, tretie úročné trio je Fetkovič, Csányi a Fominych a vo štvrtej lajne bude center Hvizdoš s krídelníkmi Minárikom a Pätoprstým.

„Prehodili sme aj obrany, Mezei a Rais zostali spolu, no Olsen bude hrať so Slobodom, spomenul som už dvojičku Pupák – Lukáš Ďurkech a štvrtá bude Samo Rácz s Karolom Korímom,“ dodáva  majster sveta a v súčasnosti asistent  trénera HK Nitra  Dušan Milo.

 

 Andrej Jančovič

ilustračné foto: Andrej Jančovič


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022