Festival chutí Nitrianskeho kraja 2016
15. apríl 2016
Už po druhýkrát sa bude v Nitre konať Festival chutí Nitrianskeho kraja !

Už po druhýkrát sa bude v Nitre konať Festival chutí Nitrianskeho kraja !

Jeho súčasťou je festival jedla Ochutnám v Nitre, spájajúci gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie jahôd v tomto kraji s podnázvom Jahodová Nitra. Tento rok predstaví nielen regionálne špeciality a pestovateľov, ale aj kamenné reštaurácie, ktoré prídu „von“ za labužníkmi na pešiu zónu a Svätoplukovo námestie a ponúknu viac ako 150 netradičných jedál. Súčasťou budú jahodové špeciality ako jahodová ricotta, čokoládovo jahodová mouse, medovina so šampanským a jahodami, jahodové tóny vo vínach, výberová káva s príchuťou jahôd…predstavia sa pražiarne výberovej kávy, čokoládovne, malé pivovary, liehovary aj vinári ocenení na medzinárodných súťažiach. Organizátori vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň alebo ponúkajú výnimočné delikatesy.
V mnohých stánkoch sa bude variť naživo, nebudú chýbať ochutnávky, praženie kávy a barmanský stánok. Okrem spomínaných prevádzok budú mať zastúpenie aj partnerské zahraničné kuchyne z Maďarska, Poľska, Grécka, Česka a Srbska.
Umenie kuchárov doplní bohatý sprievodný program, príjemná cimbalová hudba pri degustácii najlepších regionálnych vín vo vínnom stane či jazzové korzo pri gastronomických prevádzkach. Na svoje si prídu aj milovníci bubnov, rytmu a južanského temperamentu. Počas popoludnia bude na hlavnom pódiu prebiehať škola samby a salsy pre začiatočníkov aj pokročilých tanečníkov. Súčasťou festivalu bude Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2016 sprevádzaný krásnymi tanečnicami. Návštevníci si budú môcť oddýchnuť pod živou zeleňou, pre deti bude pripravený kútik s hrami a o tieň sa im postarajú prestrešené stánky. Večer nás všetkých čaká nefalšovaná Fiesta pod Zoborom – galavečer slovenskej a latinskoamerickej kultúry. Sambové tanečníčky, bubeníci, ľudová hudba…netradičný zážitok prepojený s motívom tragickej lásky Rómea a Júlie. Súčasťou podujatia bude aj večerné premietanie európskeho filmu v Gotickej priekope na Nitrianskom hrade. Viac info na www.festivalchuti.sk

Objavte miesto a zažite príbeh v meste pod Zoborom.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022