Do útulku pre bezdomovcov sa sťahujú obyvatelia
12. september 2016
Slávnostným prestrihnutím pásky uviedli 7. septembra do prevádzky dvojpodlažnú Sociálnu budovu útulku pre bezdomovcov v Nitre.

Slávnostným prestrihnutím pásky uviedli 7. septembra do prevádzky dvojpodlažnú Sociálnu budovu útulku pre bezdomovcov v Nitre. Na slávnostnom otvorení budovy sa zúčastnili primátor Nitry Jozef Dvonč, podpredseda NSK Juraj Horvát, zástupca primátora Ján Vančo, prednosta mestského úradu Igor Kršiak, poslanci MZ Janka Buršáková, Renáta Kolenčíková, Anton Kretter, Peter Oremus, Jozef Slíž, Anna Šmehilová, Lívia Šumichrastová, Miroslav Tvrdoň, Pavel Varga, riaditeľka SZSS v Nitre Zuzana Jančovičová a ďalší. 

Výstavba nového azylového domu trvala dva roky. Mesto Nitra investovalo 727 500 eur. Na poschodí sa nachádza 13 izieb pre 40 ľudí s celodenným pobytom a pomocou sociálnych  pracovníkov. Zariadenie nie je pre deti. Sociálni pracovníci budú klientov  pripravovať na aktiváciu a prípadne aj na vstup do zamestnania. Na prízemí budovy sú priestory pre občanov s obmedzenou  schopnosťou pohybu – 4 izby pre 10 ľudí. V zadnej časti sa nachádza nocľaháren – dve izby, jedna zvlášť pre mužov, druhá pre ženy.

„Som rád, že aj pre túto skupinu osôb máme vytvorený priestor. Celkovo vie toto zariadenie absorbovať 68 osôb s tým, že sme pripravení poskytnúť túto službu nielen pre obyvateľov Nitry, ale aj pre ľudí z okolia,“ skonštatoval primátor Jozef Dvonč.                       (SY)

 

Text k foto:

Pásku prestrihli (zľava) podpredseda NSK Juraj Horvát riaditeľka odboru sociálnych vecí ÚPSVaR v Nitre Bronislava Pekárová, zástupca primátora Ján Vančo a primátor Nitry Jozef Dvonč.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022