Deň matiek vo všetkých mestských častiach
15. máj 2018
V nedeľu 13. mája sa oslavovalo na troch miestach – v Krškanoch, Janíkovciach i Párovských Hájoch

Deň matiek, ktorý sa oslavuje pravidelne od začiatku minulého storočia so 40-ročnou prestávkou obdobia socializmu, vždy druhú májovú nedeľu, patrí k najkrajším sviatkom. Nečudo, v tomto sviatku sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Mesto Nitra pripravilo oslavy  jednotlivo v každej mestskej časti.

V nedeľu 13. mája sa oslavovalo na troch miestach – v Krškanoch, Janíkovciach i Párovských Hájoch. Na každej z týchto slávností sa zúčastnil primátor Jozef Dvonč, ktorý mamám, krstným mamám i starým mamám poďakoval za všetko, čo robia pre svoje deti a zaželal im predovšetkým lásku a dobré zdravie.

Na oslave v Krškanoch sa k mamám prihovoril aj poslanec Miroslav Gut. Darčekom pre ne boli karafiáty a krásny kultúrny program, pripravený deťmi z oboch MŠ. Zlatým klincom programu bol koncert speváka Mareka Bednára, známeho z televíznej Šláger parády.

V Janíkovciach sa na oslavách zúčastnili mestskí poslanci Štefan Štefek, Anna Šmehilová, Anton Kretter a člen VMČ Pavol Halák. Mamičkám i tu zablahoželal nitriansky primátor Jozef Dvonč a za VMČ poslanec Štefan Štefek. Pestrú kyticu piesní, básní a tancov uvili deti z MŠ, pridali sa i mažoretky. Program vyvrcholil koncertom sestier Bacmaňákových.

Mamičky v Párovských Hájoch potešila svojím vystúpením talentovaná mládež, ktorá sa z vlastnej iniciatívy ponúkla spestriť toto nedeľňajšie popoludnie, keďže P. Háje nemajú MŠ ani ZŠ. Slová uznania a vďaky  za výchovu a opateru predniesol k prítomným mamám a babičkám primátor Jozef Dvonč a poslanec Milan Burda. A potom už pokračovala príjemná zábava pri Nitrianskej heligónke.

Text a foto: Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022