Bitka pred diskotékou aj počmárané lavičky
31. október 2019
Prinášame vybrané udalosti z činnosti mestskej polície z minulého týždňa

Prinášame vybrané udalosti z činnosti mestskej polície z minulého týždňa.

 

Zabuchnuté dvere

Hliadka v centre mesta asistovala hasičom pri otvorení bytu na druhom poschodí. Dôvod? Zabuchnuté dvere cez ktoré sa majiteľka nevedela dostať domov. Vyriešili to ale požiarnici, ktorí sa pomocou rebríka dostali do bytu cez otvorené okno.

Privolal si záchranku

Pracovník dispečingu rýchlej zdravotnej pomoci požiadal o preverenie potreby výjazdu sanitky na Zobor, kde občan nahlásil, že leží na ceste a potrebuje pomoc. Hliadka na mieste našla ležiaceho bezdomovca a skonštatovala, že bol v stave, keď je potrebný zásah zdravotnej pomoci. Privolaní lekári muža prevzali a sanitkou odviezli do nemocnice.

Nepozorní šoféri

Mestskí policajti zistili otvorené dvere, či okná na autách vo viacerých lokalitách mesta. Konkrétne na Damborského, Štúrovej, Jurkovičovej a Ďurčanského ulici. Všetci majitelia si po upozornení od policajtov vozidlá zamkli pred možným poškodením, respektíve odcudzením.

Bitka na Mostnej ulici 

Mestskí policajti zasahovali aj pri bitke viacerých osôb na Mostnej ulici. Na mieste činu zostali až do príchodu štátnej polície, ktorá prípad prevzala.

V lokalite na Mostnej ulici ale policajti zaznamenali viacero incidentov. Raritou sa stala naháňačka prevádzkara jednej z diskoték, ktorý dolapil hosťa s podnosom a slamkami na nápoje. 

Čarbal na lavičky

Prostredníctvom mestského kamerového systému policajti spozorovali činnosť pätnásťročného chlapca, ktorý poškodzoval lavičky na Svätoplukovom námestí. Od policajtov dostal iba napomenutie, keďže lavičky od počmárania fixkami vyčistil.  

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: www.pixabay.com  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022