Anketa: Mali by ste záujem o nákup potravín cez telefón?
12. marec 2021
Služba by bola najmä pre osamelých, chorých alebo pohybovo obmedzených seniorov

Služba by bola najmä pre osamelých, chorých alebo pohybovo obmedzených seniorov.  

 

Mesto Nitra a Rada seniorov rokovali so zástupcami Tesco v Nitre o možnosti využitia tzv. tele-nákupu pre seniorov. V praxi by to znamenalo, že občan zatelefonuje na určené číslo, povie, čo presne chce nakúpiť a pracovníci Tesca to za neho nakúpia a privezú mu to za poplatok priamo domov. 

„Takéto podnety sme obdržali aj na Radu seniorov a využiteľné by boli najmä pre osamelo žijúcich, chorých či pohybovo obmedzených seniorov alebo zdravotne ťažko postihnutých ľudí,“ vysvetľuje predsedníčka Rady seniorov Anna Laurinec Šmehilová.

Zástupcovia na stretnutí uvažovali o testovacej prevádzke s dvoma presne zadefinovanými dňami v týždni. Deň vopred si občan urobí objednávku a následný deň mu nákup doručia. Služba bude spoplatnená – orientačne 2,99 eur. V prípade dovozu na jedno miesto pre viacerých sa platí len jeden poplatok. Platba za nákup bude možná iba kartou. Minimálna hodnota nákupu nie je stanovená.

Pred tým, ako mesto spustí testovaciu prevádzku, zisťuje predbežný záujem u občanov. Opýtajte sa svojich rodičov, susedov alebo známych vo svojom okolí, o ktorých si myslíte, že by im takáto možnosť nákupu uľahčila život, či by o ňu mali záujem.

Záujem môžete nahlásiť cez e-mail martina.hrozenska@msunitra.sk. Nejde o žiadnu predobjednávku ani záväznú objednávku, mesto zisťuje len predbežný záujem, aby vedelo nastaviť podmienky. 

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022