ZRUŠENÉ !!!
2. marec 2020
„Zmeníme planétu alebo seba?“ Túto otázku nastolia verejnosti na festivale filmov o udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm v priestoroch Mlyny Cinemax

„Zmeníme planétu alebo seba?“ Túto otázku nastolia verejnosti na festivale filmov o udržateľnom rozvoji  Ekotopfilm – Envirofilm v priestoroch Mlyny Cinemax.

 

Počas dvojdňového festivalu dokumentárnych filmov, ktorý sa uskutoční v pondelok 9. marca a utorok 10. marca, si diváci budú môcť pozrieť filmové snímky, ktoré zdokumentujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé prírodné miesta, doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak – negatívny vplyv našej každodennej  spotreby na životné prostredie.

„Ľudí však nechceme strašiť. Našim cieľom je len priniesť informácie a motivovať ľudí k zmene životného štýlu. A možno ich trochu varovať, poučiť, presmerovať ich správanie od zlých návykov k lepším, naštartovať v sebe zmenu,“ informujú organizátori festivalu.

Súčasťou festivalu budú aj Junior festival pre dopredu prihlásené základné a stredné školy, zameraný na environmentálnu výchovu žiakov. „Prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít sa budeme snažiť naučiť deti zodpovednosti voči nášmu prostrediu, “ uvádza sa v tlačovej správe.

Ako sa ďalej píše v tlačovej správe: „Festival bude pokračovať večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16. h do 21.30 h je tematicky zameraný na širokú verejnosť.

Organizátori obzvlášť upozorňujú na utorňajšiu diskusiu so začiatkom o 18. h. na tému Plasty a ekológia. Bude sa hovoriť o tom, do akej miery sú plasty hrozbou pre životné prostredie, aké problémy v environmente spôsobujú, ale aj naopak, aké benefity prinášajú.

Na záver tlačovej správy organizátori pripomínajú, že podrobnejšie informácie o programe záujemcovia nájdu na www.ekotopfilm.sk/nitra.

Potrebné je zdôrazniť, že projekt je spolufinancovaný Európskou úniou a Kohéznym fondom. Pre záujemcov je dôležité vedieť, že vstupné sa na festival  neplatí a dokumentárne filmy si môžete pozrieť zadarmo. 

 

(R)

Viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/nitra

Súbory na stiahnutie:


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022