Zranený cyklista pri UKF i samovrah na mestskej polícii
21. august 2019
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície. 

 

Bránil jej v prístupe do domu

Strážnici reagovali na telefonát z Dražoviec, v ktorom sa oznamovateľka sťažovala na suseda. Ten jej traktorom bránil k príjazdu na spoločnú prístupovú cestu. A keďže pozemok, kde býva, potrebovala sprístupniť, obrátila sa na mestskú políciu. Spor sa hliadke napokon podarilo vyriešiť aj v spolupráci s miestnou poriadkovou službou.

Cyklista s úrazom

Mestskí policajti riešili aj oznam ohľadne úrazu cyklistu, ktorý spadol na cyklochodníku pri Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Keďže bol zranený, do opatery si ho zobrali zdravotníci. Policajti sa postarali aj o bicykel zraneného športovca, na útvare mestskej polície ho vyzdvihla jeho dcéra. 

Samovrah na polícii

Na mestskú políciu prišiel devätnásťročný muž, ktorý  oznámil samovražedný úmysel. Tvrdil, že je psychiatricky pacient a bezdomovec. Aj na základe spomínaných skutočností policajti k mladíkovi privolali odborníkov.

Prehľadávali cudzí batoh

Na núdzovej linke mestskej polície oznámil taxikár skupinu podozrivých osôb, ktoré prehľadávali batoh. Po spozorovaní nechali ruksak  ležať na zemi a rozišli sa. Nie však na dlho, osoby vyhľadal mestský kamerový systém. Strážnici následne podozrivého, ktorý sa priznal, že mu batoh nepatrí, predviedli  príslušníkom policajnému zboru.

Hádali sa pri Čajke

Hliadka mestskej polície preverila aj oznam o hádajúcich sa a opitých osobách pred pohostinstvom Čajka. Po príchode hliadky  na miesto činu sa jeden z mužov značne triasol, nekomunikoval a bol detoxikovaný od alkoholu. Policajti staršiemu mužovi pomohli, od totálneho kolapsu ho napokon ratovali zdravotníci.

Zachraňovali pred osami

Na detskom ihrisku na Chrenovej vyvádzal nebezpečný, bodavý hmyz. Policajti zavolali hasičov, ktorí osie hniezda zlikvidovali.  

Našla mobil

Na útvar mestskej polície priniesla občianka nájdený mobilný telefón, ktorý si majiteľ vyzdvihol nasledujúci deň. 

Hľadala sesternicu 

V ranných hodinách hliadka na Mostnej  ulici prevzala oznam dievčiny, ktorá uviedla, že sa nevie skontaktovať so svojou šestnásťročnou sesternicou, s ktorou sa pohádala. Následne prijala sms správu s oznamom, že jej príbuzná sa chce zabiť. Ako neskôr vysvitlo, išlo o planý poplach. Dievčina sa našla, bez akýchkoľvek zdravotných komplikácií ju strážnici kontaktovali doma.  

Driftoval pred mestskou halou

Na parkovisku mestskej haly zistili policajti šoféra, ktorý driftoval. Nepovolenú činnosť zaznamenal mestský kamerový systém. Na miesto privolali hliadku PZ SR, ktorá ako kompetentná tento druh priestupku riešila v blokovom konaní.

 

spracoval: Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022