Zoborčania si opäť užívali Svätourbanské slávnosti
25. máj 2016
Primátor Nitry Jozef Dvonč, poslanci mestského zastupiteľstva spolu s majiteľom penziónu Artin Andrejom Berkešom v piatok 20. mája slávnostne otvorili Svätourbanské zoborské slávnosti.

Primátor Nitry Jozef Dvonč, poslanci mestského zastupiteľstva Renáta Kolenčíková, Pavel Varga a Slavomír Hatala spolu s majiteľom penziónu Artin Andrejom Berkešom v piatok 20. mája slávnostne otvorili Svätourbanské zoborské slávnosti.

Na oslavy sviatku sv. Urbana – patróna vinohradníkov zavítali na Zobor aj ďalší prominentní hostia z Prahy – režisér Juraj Jakubisko a Deana Horváthová Jakubisková. V rozhovore s Vladom Vondrákom sa vyznali zo svojej lásky k vínu a porozprávali o vrcholiacich prípravách na natáčanie filmu Perinbaba 2, ktoré zabrzdila zima skúpa na sneh.

Počas troch dní si Zoborčania na priestranstve pri Artine užívali bohatý trojdňový kultúrno-zábavný program. Počas víkendu sa varili a ochutnávali halušky zo súťaže o varešku Jožka Dóczyho, zabávali sa na Oldies party, vystúpení Vratka Rohoňa z Inékafe a Zoborskom repete v podaní Gizky Oňovej a Roba Kazíka. O občerstvenie mali postarané v trhovom mestečku. Oslavy sviatku sv. Urbana spestril folklórny súbor Chyzerovčanka a zavŕšilo vystúpenie skupiny Gladiator. Slávnosti spolu so spoločnosťou Bercash pripravilo Mesto Nitra a Výbor mestskej časti Zobor, Dražovce. Všetci sa už dnes tešia na nový ročník podujatia. (SY)

 

 

K foto:

Zoborské slávnosti otvorili primátor Jozef Dvonč, poslanci MZ Renáta Kolenčíková, Pavel Varga a Slavomír Hatala s Andrejom Berkešom.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022