Žiakov motivujú stať sa dobrovoľníkom
6. február 2020
Základná škola kráľa Svätopluka systematicky vedie svojich žiakov k dobrovoľníctvu

Základná škola kráľa Svätopluka systematicky vedie svojich žiakov k dobrovoľníctvu.

 

Nitrianske centrum dobrovoľníctva v spolupráci s mestom Nitra ocenilo v uplynulých dňoch dobrovoľníkov za ich činnosť a spoločenskú angažovanosť v minulom roku.

Dobrovoľníci boli v tomto roku nominovaní v siedmich kategóriách. Novinkou tohto ročníka bola kategória „Škola priateľská k dobrovoľníctvu“. Ocenenie Srdce na dlani si od primátora Mareka Hattasa v tejto novej kategórii prevzali zástupcovia žiackeho parlamentu spolu s ich koordinátorkou, učiteľkou Zuzanou Šimkovou.

Táto nitrianska škola podporuje medzi žiakmi rozvoj dobrovoľníctva už od útleho veku. Škola spolupracuje s Nitrianskym centrom dobrovoľníctva a poskytuje priestor na prednášky o dobrovoľníctve. Zároveň vytvára aj vlastné projekty, počas ktorých motivuje žiakov pre vykonávanie dobrovoľníckej činnosti.

„V minulom roku sa úspešne zapojili do Týždňa dobrovoľníctva. Sú preto vzorom aj pre ostatné nitrianske školy a motivujú dobrovoľníkov, pripravujú samostatné aktivity a učia deti, že dávať dobrovoľne má zmysel,“ uviedla riaditeľka NCD Jana Andreasová.    

„Ďakujeme všetkým žiakom a rodičom, ktorí sa zapojili v septembri 2019 do Týždňa dobrovoľníctva a to zbierkou potravín a drogérie, čím prispeli k tomuto hodnotnému oceneniu,“ uvádza škola na svojej webstránke. Dúfame, že nás a vaše deti  budete aj naďalej podporovať v dobrovoľníckej práci a pri pomoci druhým,“ píše Mgr. Sviteková a žiacky parlament na webovej stránke školy.

 

Ľudmila Synaková

Foto: archív ZŠ kráľa Svätopluka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022