Zastupiteľstvo schválilo žiadosť o dotáciu na projekt Kreatívneho centra
23. október 2019
Projekt poslanci podporili na októbrovom mimoriadnom zasadnutí

Projekt poslanci podporili na októbrovom mimoriadnom zasadnutí.

 

Samotné Kreatívne centrum by malo byť situované v bývalom kine Palace a ďalších štyroch budovách v niekdajších kasárňach pod Zoborom. V prípade úspechu projektu sú náklady vyčíslené na osemnásť miliónov eur. „Radnica by mala mať na projekte päťpercentné spolufinancovanie, vyjde to skoro na 940-tisíc eur,“ doplnil hovorca Nitry a vedúci odboru komunikácie a propagácie Tomáš Holúbek.

V balíku celkovej sumy sú zahrnuté nielen stavebné náklady a vybavenie interiéru, ale aj mzdy pracovníkov Kreatívneho centra. Súčasťou  centra tiež  budú   hudobné skúšobne, ateliéry, galéria, knižnica, multisála, ale aj priestory na workshopy a tvorivé dielne.

Projekt počíta so službami nielen pre verejnosť, ale aj organizácie, firmy a podnikateľský sektor. „Kúpia sa tiež moderné zariadenia a technológie, ktoré pomôžu k zlepšeniu zručností účastníkov vzdelávacích programov a na ich lepšie uplatnenie sa v oblasti kreatívneho priemyslu,“ dodal Tomáš Holúbek. 

Ak bude radnica s projektom úspešná, stavebné práce začnú v júni budúceho roku. Samotné Kreatívne centrum by malo začať fungovať od januára 2023. 

 

Andrej Jančovič

foto:  Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022