Začiatkom júna sa čiastočne otvárajú materské a základné školy
26. máj 2020
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling diskutoval v Nitre s vedením škôl a učiteľmi o opatreniach súvisiacich s čiastočným otvorením škôl

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling diskutoval v Nitre s vedením škôl a učiteľmi o opatreniach súvisiacich s čiastočným otvorením škôl.

 

„Zisťovali sme záujem rodičov a problémy, ktoré ešte môžu nastať na školách,“ konštatoval minister Branislav Gröhling. Primátorovi Nitry Marekovi Hattasovi vyjadril poďakovanie za pripravenosť nitrianskych predškolských zariadení a základných škôl na reštart vyučovania. Po návšteve ZŠ a MŠ Topoľová a ZŠ s MŠ na Hôrke konštatoval, že Nitra je pripravená na otvorenie vyučovania v MŠ a obnovenie výučby na prvom stupni ZŠ.

Minister Gröhling zároveň povedal, že každý riaditeľ školy si bude musieť nastaviť svoje konkrétne podmienky na vzdelávanie na základe vlastných priestorových i pedagogických kapacít škôl.

Primátor mesta Nitry Marek Hattas potvrdil 80-percentný záujem rodičov dať svoje deti do predškolských zariadení a asi 60-percentný záujem rodičov poslať svoje deti  do základných škôl.

„V niektorých školách je záujem vyšší, niekde nižší. Režim vyučovania na jednotlivých školách bude potrebné upraviť. Pri týchto krokoch riaditeľstvá škôl s nami ako zriaďovateľom veľmi dobre spolupracujú,“ uviedol primátor Marek Hattas.

 

Ľudmila Synaková

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022