Z programu Aby ľudia ľuďom pomáhali získajú podporu tri organizácie
3. september 2019
Do grantového programu sa zapojilo päť firiem

Do grantového programu sa zapojilo päť firiem.

 

V sobotu 7. septembra o 15. hodine sa v Parku pod Borinou na sídlisku Klokočina v Nitre môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí svojou prácou aktívne pomáhajú iným a zároveň sa môžete aj zabaviť.

Pre deti tu pripravili interaktívne kreatívne a športové workshopy, dielničky a súťaže, pre dospelých kalčeto. „Výbornú atmosféru doplnia hudobné vystúpenia Itcha Pčelára, Dominiky Ďurčovej a Ondreja Vydareného,“ informovala Natália Zákopčanová, PR manažérka Nitrianskej komunitnej nadácie. Zároveň tu budú odovzdané grantové šeky Nitrianskej komunitnej nadácie v 13. ročníku grantového programu s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali. Podporu získali tri mimovládne organizácie. Granty v celkovej výške 5000 eur poslúžia na ich programový rozvoj a na stabilizáciu týchto mimovládnych organizácií.

„Prostriedky na rozvoj organizácií boli veľmi dôležité a mimovládne organizácie ich často nemajú odkiaľ získať, pretože nie je veľa grantov, ktoré sú určené na posilnenie kapacity neziskových organizácií, väčšina z nich slúži na realizovanie aktivít. Či má organizácia prostriedky na mzdy a odmeny pracovníkom, adekvátne materiálne vybavenie kancelárie či prostriedky na vzdelávanie svojich pracovníkov, sa už však nerieši. Preto sme veľmi radi, že aj tento rok sa NKN podarilo získať partnerov programu,“ uviedla Eva Vargová, programová manažérka nadácie. Svojím príspevkom firmy nielen podporia tretí sektor, ale si zakúpia živý strom, ktorý bude zasadený do filantropickej aleje.

V roku 2019 sa do grantového programu Aby ľudia ľuďom pomáhali zapojilo päť firiem. Okrem Západoslovenskej energetiky je to aj PP Invest, Marel Slovakia, CORA GEO a Foxconn Slovakia.

Financie získali tri organizácie. Grant vo výške 2500 eur bol udelený Centru poradensko-intervenčných služieb Budúcnosť, ktoré poskytuje bezplatné sociálne, psychologické a právne poradenstvo osobám a ich rodinám, ktoré sú ohrozené závislosťou alebo násilím v kontexte závislostí. Občianske združenie Pokoj a dobro zamerané na pomoc utečencom získalo grant 1500 eur, ktoré chcú použiť na zabezpečenie školení pre svojich zamestnancov. Podporu vo výške 1000 eur získalo aj občianske združenie Cuketa, ktoré sa venuje environmentálnej výchove a vzdelávaniu. V rámci projektu chcú zlepšiť zázemie organizácie v Nitre.

 

Ľudmila Synaková

Súbory na stiahnutie:

Pozvánka  Ikona súboru pdf (362.9 KB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022