Využite bezplatné orientačné vyšetrenie prinesených vzoriek vody
18. marec 2019
Západoslovenská vodárenská spoločnosť, odštepný závod Nitra pripravila v piatok 22. marca oslavy Svetového dňa vody

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, odštepný závod Nitra pripravila v piatok 22. marca oslavy Svetového dňa vody (SDV). V Nitre sa podujatie uskutoční od 9.00 do 12.00 hod. na Svätoplukovom námestí.

Vodári budú prezentovať techniku, slúžiacu na zabezpečenie dodávky  pitnej vody, odkanalizovanie odpadových vôd – špeciálne vozidlá MAN – hydročistič, CAV – Tatra 815, JCB, monitorovacie, vyhľadávacie a prevádzkové vozidlá. Pre veľký záujem z minulých ročníkov budú aj tento rok pracovníci laboratórií ZsVS, a.s. priamo na Svätoplukovom námestí robiť bezplatné orientačné vyšetrenie prinesených vzoriek vody z domových studní na celkovú tvrdosť a dusičnany. Na vyšetrenie je potrebné priniesť 500 ml vody v čistej polyetylénovej fľaši, opláchnutej odoberanou vodou. Pred samotným odberom vody je potrebné nechať  vodu odtiecť do ustálenej teploty.

 „Zámerom tohtoročnej témy SDV „Voda pre všetkých“ je poukázať na fakt, že právo na vodu má každý. Dáva si za cieľ zabezpečiť dostupnosť a udržateľný manažment vody a sanitárnych opatrení pre všetkých. Zaoberá sa riešením vodnej krízy a poukazuje na to, že dnes žije vyše jedna miliarda ľudí bez čistej, pitnej vody v domácnostiach, školách, pracoviskách, farmách a inde. Mali by sme klásť dôraz na to, že pitná voda na Slovensku patrí medzi najkvalitnejšie v Európe. Preto aj Západoslovenská vodárenská spoločnosť prostredníctvom svojich odštepných závodov organizuje pre občanov a školy oslavy, ktorých významom je pripomenúť si význam pitnej vody ako kvalitného a zdraviu prospešného nápoja a zároveň viesť deti a mládež k ochrane životného prostredia a vodných zdrojov,“ konštatuje Margita Kršáková, riaditeľka Odštepného závodu Nitra.   

Svetový deň vody bol na 22. marca vyhlásený v roku 1922 Valným zhromaždením OSN na konferencii v Rio de Janeiro. Je jedinečnou príležitosťou pripomenúť si mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie prostredia a rozvoj ľudskej spoločnosti. (SY)

 

Súbory na stiahnutie:

22. marec – svetový deň vody  Ikona súboru pdf (708.9 KB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022