Vymenili si skúsenosti z oblasti cestovného ruchu
29. október 2019
Nitru minulý týždeň navštívili zamestnankyne Tourinform Veszprém

Nitru minulý týždeň navštívili zamestnankyne Tourinform Veszprém.

 

Okrem oficiálneho prijatia prednostom mestského úradu Jánom Odzganom čakal na pracovníčky z maďarského partnerského mesta bohatý program.Cieľom stretnutia bolo zdieľať skúsenosti z oblasti cestovného ruchu. Mali sme víziu sprostredkovať návšteve zážitok z Nitry, čo sa nám aj podarilo,“ približuje vedúca Turistického informačného centra (TIC) Nitra Terézia Zaujecová.

Návšteva zavítala k Misijnému múzeu, kde sa jej naskytol výnimočný pohľad na mesto. Na Nitrianskom hrade sa im páčila nielen Diecézna knižnica, ale aj Diecézne múzeum. „Hradný kopec ukrýva skvosty pri ktorých by sa dalo zastaviť na dlhšie a obdivovať architektúru, výtvarné stvárnenia, či  historické listiny. Veľký dojem zanechal aj výklad nášho zanieteného sprievodcu Arpáda Horvátha, ktorý okrem sprevádzania celý deň tlmočil naše stretnutie,“ zhodli sa zamestnankyne odboru cestovného ruchu a TIC Nitra. 

„Po prezentácii dominánt Nitry pokračoval program v TIC Nitra, kde si sprievodkyne vymenili skúsenosti aj informácie o systéme práce,“ doplnila Terézia Zaujecová.

Keďže obe mestá sú si počtom obyvateľov i celkovým zameraním podobné (veda, školy, kultúrne ustanovizne), výmena poznatkov bola pre nitriansku samosprávu cenná. O to viac, že Veszprém bude v roku 2023 Európskym hlavným mestom kultúry.

 

Andrej Jančovič

 foto: TIC Nitra


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022