Volejbalisti Nitry v kategórii starších žiakov skončili na šiestom mieste
15. máj 2018
V športovej hale Olympia sa počas víkendu konali majstrovstvá Slovenska starších žiakov vo volejbale

V športovej hale Olympia sa počas víkendu konali majstrovstvá Slovenska starších žiakov vo volejbale. O titul bojovalo osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Na šampionáte sa predstavili aj volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra, ktorí skončili na šiestom mieste, víťazom sú hráči Svidníka.

Šampionát oficiálne otvorili primátor Nitry Jozef Dvonč a volejbalový tréner Nitry Marek Kardoš. „Som rád, že talentovaní žiaci sa pod vysokými sieťami predstavia práve v Nitre. Volejbal v našom meste má úspešnú tradíciu a družstvá v rôznych kategóriách získali viaceré medailové umiestnenia. Dlhodobá je tiež výchova a príprava budúcich volejbalistov na základných a stredných školách i obidvoch nitrianskych univerzitách, ktoré reprezentovali viacerí talentovaní hráči. Budem rád, ak sa aj vy presadíte aj v seniorskej kategórii, “ uviedol, okrem iného, v príhovore primátor Nitry Jozef Dvonč.    

Všetci nitrianski hráči, ktorí sa predstavili na majstrovstvách sú prísľubom do budúcnosti s tým, že budú môcť byť ako odchovanci zapracovaní do prvého mužstva, čo je aj jednou z priorít trénera Mareka Kardoša.

FOTO: Nitrianski volejbalisti napokon skončili na šiestom mieste, pozitívom je, že prísľubom do budúcnosti sú viacerí šikovní hráči. (J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022