Veľvyslanec Spojených štátov amerických navštívil Nitru
25. júl 2017
Primátor mesta Nitry Jozef Dvonč a jeho zástupca Ján Vančo prijali v piatok 21. júla veľvyslanca Spojených štátov amerických na SR Adama Sterlinga.

Primátor mesta Nitry Jozef Dvonč a jeho zástupca Ján Vančo prijali v piatok 21. júla veľvyslanca Spojených štátov amerických na SR Adama Sterlinga. Na stretnutí bol americký veľvyslanec, okrem iného, informovaný o aktivitách mesta v rámci školstva, sociálnej oblasti, cestovného ruchu a tiež  zrealizovaných a plánovaných investíciách v Nitre.  

Primátor Nitry Jozef Dvonč zároveň ambasádora informoval aj o histórii Nitry ako aj modernej, súčasnej rozvíjajúcej sa Nitre s dvoma priemyselnými parkmi, univerzitami, výstaviskom ako aj kompetenciami, ktoré má k dispozícii  nitrianska samospráva.

Veľvyslanec sa zaujímal aj o investíciu Jaguar Land Rover, s tým, že zástupcovia mesta ho informovali, že tento závod by mal začať s výrobou v budúcom roku a priamo by mal zamestnať 2800 ľudí  a ďalších 14 000 by malo byť zamestnaných v subdodávateľských firmách.  

Ambasádor Adam Sterling, ktorý pôsobil aj v Bielom dome, poďakoval obom zástupcom mesta za pozvanie, v rámci návštevy Nitry tiež rokoval s rektormi oboch univerzít, prezrel si areál Nitrianskeho hradu, či vypočul skladby speváckeho zboru z partnerského mesta Naperville. 

(j)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022