Veľkým lákadlom slávností aj Pribinova Nitrawa
10. júl 2019
Historický festival ranostredovekého života Pribinova Nitrawa sa už po ôsmy raz usídlil na dva dni v nitrianskom podhradí.

Historický festival ranostredovekého života Pribinova Nitrawa sa už po ôsmy raz usídlil na dva dni v nitrianskom podhradí.

V rámci slávností Nitra, milá Nitra prilákala tisíce návštevníkov. Pribinova Nitrawa sa začala  Pribinovým sprievodom, ktorý smeroval od Župného domu na hrad. Program pokračoval pútavým programom pre malých aj veľkých návštevníkov.

Tí sa počas dvoch dní ocitli na dobovom trhu, zoznámili sa s tradičnými remeslami, dobovými zbraňami, odievaním, kuchyňou i hudbou. Užili si dobové scénky, príbehy, súboje bojovníkov, prehliadku historických kostýmov aj ohňovú šou. V tomto roku sa na festivale zúčastnilo najviac historických skupín.

V dobovom tábore sa návštevníci oboznámili aj s vtedajšími zbraňami a časťami výzbroje – prilbami, krúžkovými košeľami, štítmi, sekerami, kopijami aj koženými nátepníkmi na ruky. Návštevníci si okrem iného mohli vychutnať aj umenie lukostreľby. 

Tento ročník venoval špeciálnu pozornosť deťom, pripravená bola detská aréna a strelnica, aj rozprávkarov stan.                                                                                                                       

Ľudmila Synaková

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022