V septembri občania nahlásili 105 podnetov
9. október 2020
Na stránke Odkaz pre starostu nahlasovali najmä výtlky na chodníkoch a cestách

Na stránke Odkaz pre starostu nahlasovali najmä výtlky na chodníkoch a cestách.

Nápady na zlepšenia sa týkali opráv lavičiek, smetných košov, ale aj nestabilného a hrdzavého stojana na prášenie. Nevyhnutnou údržbou prešli aj detské ihriská na Jesenského a Ľudovíta Okánika.  

Najviac podnetov, nahlásených na stránke Odkaz pre starostu, sa týkalo znečistenia a výtlkov na chodníkoch a cestách. Vyriešené boli podnety na Cabajskej, Krčméryho, Lúčnej a Hlbokej. Ďalšie podnety podobného charakteru sú zaevidované a v štádiu riešenia. Na ich riešenie radnica potrebuje väčší časový priestor.

Zamestnanci mesta sa tiež venovali sťažnostiam na preplnené koše a neporiadok vo verejnom priestore, ktoré občania nahlásili najmä na Golianovej, Parkovom a Wilsonovom nábreží. Pri všetkých hláseniach bola vykonaná náprava. Rovnako ako pri nesprávne natočenom semafore na Slančíkovej ulici.

V riešení sú aj ďalšie občianske podnety ako údržba kríkov, nefunkčné osvetlenie, chýbajúce prechody pre chodcov alebo dlhodobo odstavené vozidlá. Všetky podnety sú v štádiu riešenia a radnica bude prostredníctvom portálu o ich stave riešenia informovať.

Podnety je najefektívnejšie komunikovať cez portál Odkaz pre starostu na nasledujúcom odkaze – https://www.odkazprestarostu.sk/nitra/pridat-podnet. Verejne môžete zadať podnet, priložíte fotografiu a stručný popis problému.

 

Lenka Mareková

ilustračné foto: web


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022