V Nitre si koncom augusta pripomenieme 76. výročie SNP
12. august 2020
Slávnostné kladenie vencov sa uskutoční 27. augusta, o 14.00 h pri Pamätníku víťazstva, pred budovou Okresného úradu v Nitre

Slávnostné kladenie vencov sa uskutoční 27. augusta, o 14.00 h pri Pamätníku víťazstva, pred budovou Okresného úradu v Nitre.  

 

Na slávnostné zhromaždenie občanov pozývajú občanov mesta  Nitriansky samosprávny kraj a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov.

Slovenské národné povstanie si treba pravidelne a každoročne pripomínať aj v súčasnosti – a to aj preto, že historicky patrí medzi najvýznamnejšie udalosti našich dejín. „Má obrovský politický význam. Myslím, že bez SNP by sa naše dejiny mohli vyvíjať aj inak. Možno by dnes Slovensko nebolo v Európskej únii, možno by nebolo demokratickým štátom a mohol by som menovať aj ďalšie takéto aspekty. Preto bolo politicky veľmi dôležité,“ skonštatoval, okrem iného, v jednom z príhovorov predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica.

Na slávnostnom zhromaždení nebudú chýbať predstavitelia Nitrianskeho samosprávneho kraja, mesta Nitry, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Ozbrojených síl SR, Policajného zboru SR, politických strán a ďalších združení a organizácií.

 

Andrej Jančovič, foto: autor  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022