V Krškanoch uviazol v plote srnec. Kuriózne oznámenie riešili policajti
29. máj 2019
Prinášame vybrané prípady, pri ktorých zasahovala mestská polícia

Prinášame vybrané prípady, pri ktorých zasahovala mestská polícia.

Zabezpečili pokojný priebeh volieb

Hliadky mestskej polície zabezpečili verejný poriadok počas volieb do Európskeho parlamentu i na kultúrnych akciách na námestí a Zobore. Nezaznamenali narušenie verejného poriadku.

Pomohli chorej žene

Hliadka na autobusovej stanici pomohla šesťdesiatničke z Oravy. Tá mala zdravotné problémy. Z úst jej vytekali sliny a mala neprítomný pohľad. Následne jej pomohli privolaní záchranári.

Okradol starenku

Hliadka na mestskej tržnici riešila krádež peňaženky. Kamera zachytila muža, ktorý sedemdesiatničke odcudzil 250 eur. Prípad rieši štátna polícia.

Majáles bez vážnejších incidentov

V areáli SPU sa konal majáles. Okrem šiestich sťažností na hluk, neevidovali mestskí policajti žiadne konfliktné situácie. Akcia skončila  krátko po desiatej hodine.

Kontrolovali okolie výstaviska

Hliadky polície zabezpečovali aj kontrolu verejného poriadku v okolí výstaviska, kde sa konala strojárska výstava. Aj toto podujatie prebehlo pokojne.  

Zaliata cesta na Čermáni

Policajti riešili aj vodou zaliatu cestu na Červeňovej ulici. Práve v tejto lokalite chýba kanalizačná vpusť a pri budovaní cylochodníka vznikla na mieste bariéra prirodzeného vsakovania. Voda bola po sťažnosti  odčerpaná vozidlom mestských služieb.

Prespával v bytovke

Hliadka mestskej polície preverila oznam o bezdomovcovi na Ďurkovej ulici, ktorý prespával v bytovke. Priestupok bol doriešený na mieste, 38-ročný chlap následne opustil nebytové priestory paneláku. 

Pes v cudzej záhrade

V Krškanoch vnikol na cudzí pozemok nemecký ovčiak. Pes bol odchytený, jeho majiteľovi uložila hliadka mestskej polície pokutu.

Srnec v plote

Policajti preverili aj  oznam o srncovi, ktorý uviazol v oplotení v Krškanoch. Zviera následne, bez zranení ušlo do lokalít mimo ľudských obydlí.

redakčne spracoval: (AJ), FOTO: pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022