Uctili si pamiatku nespravodlivo väznených v nitrianskej väznici
7. august 2020
Pietna spomienka na nespravodlivo a protiprávne väznených odporcov totalitného režimu, ktorí za bránami nitrianskej väznice trpeli pred rokom 1989

Pietna spomienka na nespravodlivo a protiprávne väznených odporcov totalitného režimu, ktorí za bránami nitrianskej väznice trpeli pred rokom 1989.

 

Konfederácia politických väzňov Slovenska v spolupráci s riaditeľstvom Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody na Cintorínskej ulici v Nitre usporiadali vo štvrtok 6. augusta pietnu spomienku na nespravodlivo väznených komunistickým režimom v nitrianskej väznici.

Za nitriansku radnicu sa na podujatí zúčastnili a kyticu kvetov k pietnemu miestu položili prednosta Mestského úradu v Nitre Martin Horák a referentka odboru kultúry Mestského úradu v Nitre Iveta Žitňanová. 

K prítomným sa prihovoril Peter Sandtner, predseda Konfederácie politických väzňov Slovenska. Pred vstupom do väznice zazneli príhovory ďalších rečníkov, účastníci pietnej spomienky si vypočuli aj osobné svedectvá bývalých politických väzňov a ich príbuzných. Na záver predniesol modlitbu a duchovné slovo väzenský dekan v Nitre kpt. Peter Hasara.

Pamätná doska bola na múre nitrianskej väznice odhalená a posvätená 17. decembra 2014 z iniciatívy Konfederácie politických väzňov a kňaza Antona Srholca.

 

Ľudmila Synaková

Foto: Martin Petrík


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022