Týždeň dobrovoľníctva aj v Nitre
11. september 2019
Začína 16. septembra a potrvá do konca týždňa

Akcia je po roku určená tým z vás, ktorí chcete vo svojom voľnom čase pomôcť dobrej veci. Ako? Pomocnú ruku môžete podať pri príprave tohtoročnej Divadelnej Nitry, s rozmanitými aktivitami v Združení Storm, výsadbou narcisov v  hospici, upratovaním v  Centre pre rodinu – Nitra  a v mnohých ďalších aktivitách. 

Školy, firmy, inštitúcie či kamarátske skupiny si ešte môžu vybrať, komu pomôžu. Všetky aktuálne informácie sú zverejnené a dostupné na www.tyzdendobrovolnictva.sk a www.ncdnitra.sk/projekty/tyzden-dobrovolnictva/

„V Nitre sa prihlásilo trinásť organizácií a zatiaľ tri školy. Medzi najčastejšie dobroaktivity tohto roku patria  exteriérové práce ako úprava prostredia, kosenie, maľovanie. Ale určite sa nájdu aj aktivity s klientmi zariadení  –  spoločenské hry, rozhovory, umelecké dielničky. Stačí, ak záujemcovia vyplnia registráciu a zvolia si deň a činnosť, ktorú chcú robiť,“ spresňuje Andrea  Kosírová Hugáňová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva. 

Okrem Nitry sa do dobrovoľníckych aktivít zapojí celé Slovensko. Minulý rok sa v meste pod Zoborom zapojilo viac ako 1100 dobrovoľníkov, ktorí odpracovali skoro dvetisíc hodín. Podujatie, okrem Nitrianskej komunitnej nadácie, podporili aj ďalší partneri.  

 

 

Andrej Jančovič


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022