Túlavej mačke bola zima, skryla sa v kapote aute
27. február 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Vypúšťali žumpu

Príslušník na operačnom pracovisku prijal oznam o  vypúšťaní žumpy do odvodňovacieho kanálu v Dražovciach. Vyslaná hliadka mestskej polície daný skutok na „mieste činu“ nespozorovala, ale v žľabe zostal odpad – a tiež – natiahnutá hadica z plotu vedľajšieho domu. Kontaktovaná bola šesťdesiatnička, tá však uviedla, že spomínanú činnosť nevykonávala. Skutok je v riešení.

Vylepovali reklamné pútače bez povolenia  

Policajti prijali telefonáty ohľadne nezákonného vylepovania a osadzovania reklamných pútačov cirkusu. Pracovníčka cirkusu bola vyzvaná, aby reklamu odstránila, spomínaný sľub dodržala.

Mačka sa ohrievala v kapote auta 

Na zviera sa sťažovala majiteľka auta, ktorá kontaktovala mestských policajtov. Tí zviera našli v kapote auta, kde sa zohrievalo pred zimou a ďalšími predátormi – psami. Po otvorení kapoty mačka z motorového priestoru ušla a vodička mohla pokojne odísť.

Opitý mládenec nafúkal vyše jedno promile

Hliadka predviedla na mestskú políciu sedemnásťročného mladíka, ktorý to prehnal s pitím. To, že toto podozrenie bolo dôvodné, dokázala dychová skúška, ktorá určila vyše jedno promile alkoholu v krvi. Tínedžera si prišla prevziať matka, prípad bude riešiť príslušný odbor mestského úradu.

Odmietol zaplatiť taxikárovi

Príslušníci preverovali telefonát od taxikára, ktorý hliadke uviedol, že zákazník mu odmieta zaplatiť. Po dohovore mestských policajtov napokon za odvoz zaplatil, i keď bol zjavne pod vplyvom alkoholu.  

Prespával v bytovke

Mestská polícia riešila aj podnet o prespávajúcom bezdomovcovi v jednej z klokočinských bytoviek.  Hliadka mu odporučila vyhľadať zariadenie pre ľudí bez domova. Po dohovore s policajtmi muž obytný dom opustil. 

Zasekol sa vo výťahu

Prípad sa stal na Čermáni. Vyslaná hliadka zistila, že muž vo výťahu je na treťom poschodí. Pomohli mu hasiči i záchranári, ktorým pri vyslobodzovaní muža pomohli aj mestskí policajti. 

Poškodila dopravnú značku  

Hliadka mestskej polície pri autobusovej stanici spozorovala vozidlo, ktoré poškodilo dopravnú značku. Mestskí policajti zistili, že vinníčkou je dvadsaťdeväťročná vodička zo Žitavian.  Príslušníci mestskej polície zabezpečili miesto do nahlásenia nehody príslušníkom PZ SR, ktorí prípad prevzali.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022