Technologické centrum Mühlbauer zamestná ďalších 130 ľudí
29. september 2015
 Spoločnosť Mühlbauer Technologies s.r.o. rozšírila svoje výrobné priestory v areáli priemyselného parku Juh v Nitre v Dolných Krškanoch.

Pásku na novom závode slávnostne prestrihli predseda vlády SR Robert Fico spoločne s majiteľom firmy Josefom Mühlbauerom a konateľom spoločnosti Ladislavom Paškrtom.Spoločnosť Mühlbauer Technologies s.r.o. rozšírila svoje výrobné priestory v areáli priemyselného parku Juh v Nitre v Dolných Krškanoch.

Na slávnostnom spustení prevádzky sa 25.septembra  zúčastnili predseda vlády SR Robert Fico, primátor Nitry Jozef Dvonč, jeho zástupca Martin Nemky, predseda NSK Milan Belica, ministri vlády SR Ľubomír Jahnátek, Ján Richter a iní významní hostia.

Nové výrobné priestory majú 5000 metrov štvorcových a prevádzka v nich postupne začala od januára tohto roku. Zamestnanie tu nájde 130 osôb, spoločnosť doteraz zamestnávala v regióne viac ako 300 zamestnancov, ktorí väčšinou pracujú v štvorsmennej prevádzke. Nemecký investor tak pokračuje v plánoch, ktoré si dal pri spustení závodu v roku 2009 a zameriava sa najmä na kompletný technologický transfer výroby elektronických ID dokumentov, systémových a softvérových riešení výroby kariet, cestovných pasov a ďalších súvisiacich aplikácií.

V regióne firma aktuálne spolupracuje aj s nitrianskymi univerzitami a štyrmi strednými školami. V rámci duálneho vzdelávania sa podieľa na výchove 70 študentov stredných škôl.  Investícia do nových výrobných priestorov v rámci druhej etapy dosiahla 16 miliónov eur, celkovo suma preinvestovaných finančných prostriedkov je 35 miliónov eur. Nemecký investor plánuje aj tretiu etapu rozvoja spoločnosti.

„Vítame zámer majiteľa tejto nemeckej spoločnosti ísť aj do tretej etapy rozširovania závodu, čo by malo byť niečo nové a veľké na území Nitry a niečo iné ako tieto dve existujúce etapy,“ skonštatoval počas otvorenia výrobnej haly predseda vlády SR Robert Fico.

„Závod je rozdelený do dvoch divízií, vývoj, výskum a výroba. Tieto oddelenia pracujú v synergii, konštrukcia vyvinie technológiu a výroba zrealizuje projekt,“ uviedol konateľ spoločnosti Ladislav Paškrta.“ 

FOTO: Pásku na novom závode slávnostne prestrihli predseda vlády SR Robert Fico spoločne s majiteľom firmy Josefom Mühlbauerom a konateľom spoločnosti Ladislavom Paškrtom.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022