Tanečný dom roztancuje v sobotu námestie
15. august 2019
Do spoločného tanca sa môže zapojiť každý

Do spoločného tanca sa môže zapojiť každý.

Nitrianske hody a dožinky ponúknu v sobotu svojim návštevníkom nielen pečené pochúťky či lahodné vína. Na svoje si prídu aj milovníci tanca.

Tanečný dom ako súčasť zábavy aj tradície

Súčasťou programu bude aj spoločný tanec, do ktorého sa môže zapojiť každý – nielen vystupujúci členovia folklórnych súborov, ale aj diváci, a to tak mladšie ako aj skúsenejšie generácie.

Tanečný dom je výborným skĺbením tradície a školy tanca. Atraktívnou formou približuje účastníkom aj pozorovateľom umenie našich predkov a ponúka pri tom radosť zo spolupatričnosti a družnú zábavu.

Pre príležitostných aj ostrieľaných tanečníkov

Tanečné kroky sa učia priamo na mieste. Lektori ich predvádzajú jednoducho a viackrát opakujú. Prípadne sa nováčikovia môžu len pokojne nechať stiahnuť veselým davom. Atmosféra je nenútená a rozohrá žilky každému, kto sa zapojí. Ak ste to ešte nezažili, Nitrianske hody a dožinky sú skvelou príležitosťou zahodiť predsudky či zábrany a dať sa do tanca, zažiť uvoľnenú náladu a potešenie z pohybu.

Tanečný dom, ako aj celý program, bude uvádzať moderátor Drahoš Daloš, viesť ho budú skúsení taneční choreografi. Začne sa v sobotu o 19. hodine po vystúpeniach folklórnych súborov Žibrica, Jelenčan a Čeľaďania. Hudobne i tanečne bude zábavu na Svätoplukovom námestí sprevádzať Folklórny súbor Zobor.

(redakcia)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022